onko jollakin kokemuksia noni-mehun parantavasta vaikutuksesta vaikeaan sairauteen?
noni-mehu
maikki
61105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei todellakaan ole.
Ainoa mikä sillä paranee, on myyjän talous.
..paljon hyvää Noni mehusta, en tiedä mitä sairautta haluat parantaa, mutta voithan aina kokeilla, ei siitä ainakaan haittaa ole. Noni mehussa on se huono puoli, että se on aika arvokasta, jos haluat kokeilla halvempaa mutta hyvää toista tuotetta, suosittelisin kokeilemaan Mivi totalia. Se on appelsiininmakuinen nestemäinen valmiste, jota täytyy ottaa vain kerran päivässä. Siinä on kaikki tarvitsemasi vitamiinit ja hivenaineet. Olen kuullut todella hyvää palautetta vanhemmilta ihmisiltä, jotka eivät ennen jaksaneet edes kävellä, ja nyt pyöräilevät kun viimeistä päivää :)
Eli suosittelen lämpimästi
Eksoottinen hedelmä jostain kaukaa tuntuu parantavan mitä vain, mutta kotoista samantehoista marjaa aliarvioidaan. Söisit karpaloa, mustikkaa ja puolukkaa. Niillä on hyviä vaikutuksia.
haiskahtaa rahastukselta tuo noni. Samaa mieltä fennomaanin kanssa, kotimaisista marjoista löytyy vaikka mitä samanlaisia hyvää tekeviä aineita. Yksi terveyspommi on myös ( ilmainen ) Volgansienitee , mikäli jostain onnistuisitte sienen saamaan.
Suomalaisessa laboratoriossa tehtiin tutkimus tämän ihmeellisen mehun vaikutuksista. Selvisi, että se on vain hedelmämehua ilman mitään sen kummempia lisiä ja vaikutuksia. Onhan siinä toki vitamiinia, kun hedelmää on, mutta isoin vaikuttava tekijä JOS siitä on jotain hyötyä, on ihmisen oma usko sen vaikutukseen ja hyötyyn.
Tiesittekös, että syöpäpotilaiden oloa saadaan helpotettua sokeripillereillä?
Yritän etsiä nuo kyseiset tutkimuksen käsiini, jotta voin laittaa linkin tänne.
kapselit? Jos mehu on sitä mitä tässä on porukka kovasti puhunut, eli humpuukia.. ni miten toimii noi kapselit, onko niissä mitään järkeä??