Taas käynnistäessäni sain 3 virusvaroitusta, sain kuunnella tietokokeen särisevää rapinaa, pari virheilmoitusta ja tunnin levyn eheytyksen(epäonnistui 99% kohdalla)
Tämän jälkeen pääsin palikkanäkymään, valitsin iltalehti-sovelluksen ja Windows avasi sinisen ruudun!
Ihanaa Windowsin käyttöä!!!
Tämän jälkeen pääsin palikkanäkymään, valitsin iltalehti-sovelluksen ja Windows avasi sinisen ruudun!
Ihanaa Windowsin käyttöä!!!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuossa vielä kuva tästä tilanteesta:
http://www.mascobz.com/wp-content/uploads/2011/09/windows-8-blue-screen-of-death-offical.png
Minä kokeilin livenä jotain tubutinta niin sain näkyviin vain mustan ruudun jossa oli jotain tekstiä ja kun kirjoiiti jotain ja painoi enteriä niin aina tuli vastaukseksi joku ilmoitus siansaksaksi
Kyllä - on tullut jo monta kertaa selväksi, ettet osaa edes tietokoneen käytön perusjuttuja!
Luultavasti asensit jonkin hiukan vaativamman linuxin, jossa sinun pitää kirjoittaa käyttäjänimesi kun siinä lukee "login:"
Mutta ethän sinä englantia ymmärrä - Tai sitten tähän vaativampaan distroon pitää kirjoittaa "startx" komento jotta pääsee graafiseen käyttöliittymään!
Olisit vaan pysynyt siinä helppokäyttöisessä
Ubuntu käyttöjärjestelmässä!
Toimi siis luultavimmin, mutta et vain osannut, tyypilliseen windows-tampion tapaan käyttää. Siihen kun ei voi mitätahansa aivopierua alkaa kirjoittaa.
Oli joku ubuntu merkkinentubutin. Ei vaan toiminut muuta kuin se 70 luvun kirjoituskonekäyttöliittymä jos sekään lopulta, en tiedä eikä kiinnostakkaan.
Tämmöiseen koneeseen se tubutin olisi ihan omiaan:
http://s3.amazonaws.com/picable/2009/07/16/1170957_Old-Typewriter_620.jpg
Se on tullut selväksi että Ubuilijat ei osaa perusasioita tietotekniikasta ja luulee Windowsia Ubuntuksi.
Joo ei tosiaan kannata mitä vaan ruveta siihen kirjoittamaan. Ei tosiaankaan ollut Ubuntu koska se käynnistyy ilman minkäänlaisia komentoja, asensit siis jonkin itsellesi liian vaativan distron etkä osannut käyttää sitä.
Sodat-palsta on täynnä Sepon kaltaisia kädettömiä idiootteja.