miten asennetaan simplyscreenrecorder windowsiin?

ai, ei mitenkään? voiko siihen kuitenkin asentaa jotain vastaavaa? Vai pitääkö heittää winkkura kartanolle?
1176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Fraps tekee kymmenien gigojen tiedostoja ja maksullinen. Muut on roskaa.

Äänestä
  • gigojen kanssa pärjää, ikävää vain että on maksullinen.

    Äänestä

  • Joo, katsos kun osa niistä, jotka tekevät ihmisten haluaman, hyödyllisen softan, haluavat siitä itselleen jonkun korvauksen. Kaikki eivät elä siinä linsucks-utopiassa, jossa jokainen antaa osaamisensa ja työpanoksensa ilmaiseen jakeluun.

    Äänestä

  • onhan noita kirjoitti:

    Joo, katsos kun osa niistä, jotka tekevät ihmisten haluaman, hyödyllisen softan, haluavat siitä itselleen jonkun korvauksen. Kaikki eivät elä siinä linsucks-utopiassa, jossa jokainen antaa osaamisensa ja työpanoksensa ilmaiseen jakeluun.

    "Joo, katsos kun osa niistä, jotka tekevät ihmisten haluaman, hyödyllisen softan, haluavat siitä itselleen jonkun korvauksen."

    Joo katsos, kun Linuxiin tuon saa ilmaisena, hah hah!

    Äänestä

  • 1q2w3e kirjoitti:

    "Joo, katsos kun osa niistä, jotka tekevät ihmisten haluaman, hyödyllisen softan, haluavat siitä itselleen jonkun korvauksen."

    Joo katsos, kun Linuxiin tuon saa ilmaisena, hah hah!

    No, siellä on löytynyt joku orja tekemään homman. Taidat kannattaa orjuutta sen sijaan, että ihmiset voisivat vapaasti hankkia elantonsa omalla työllään? Hajoaako taloutesi vaikkapa Frapsin marginaalisen pieneen hintaan?

    Äänestä

  • onhan noita kirjoitti:

    No, siellä on löytynyt joku orja tekemään homman. Taidat kannattaa orjuutta sen sijaan, että ihmiset voisivat vapaasti hankkia elantonsa omalla työllään? Hajoaako taloutesi vaikkapa Frapsin marginaalisen pieneen hintaan?

    Ei ole tarvetta Frapsille, kun ei ole windosia käytössä. 27 € on aika paljon pyydetty noin yksinkertaisen asian tekevästä ohjelmasta. Kertyyhän tuosta vuosien saatossa iso summa, kun ei tarvitse softasta maksaa. Recordmydesktopia olen käyttänyt satunnaisesti.

    Äänestä

NSA tai FBI tietäisi kyllä, miten kaapataan koko windows haltuun. Myös monet haittaohjelmat ovat erittäin kehittyneitä tallentamaan dataa, jospa imautat sellaisen.

Äänestä

Miksi joku tubuttimen marginaaliohjelma pitäisi saada toimimaan Windowsissa?

Eihän tubuttimeenkaan saa oikeita musiikkisovelluksia kuten vaikkapa Toontrack Superioir, paitsi Karvahattu on sellaisen kuulemma tehnyt, nimeä en vain ole vielä kuullut.

Äänestä
  • miten kunnollisen kaappausohjelman tekeminen on estetty windowsissa? Tuon pitäisi olla niin peruskauraa, että joku olisi sen tehnyt jos se olisi mahdollista. Pitääkö maksaa lisenssimaksuja microsoftille, että saa vaadittavat toiminnallisuudet käyttöön?

    Äänestä

Toontrack on joku marginaaliohjelma windosissakin, ei juuri merkitystä siis juuri kellekään.
Katu-uskottavuudenkin takia olisi parempi tehdä nuo musiikkijutut Macillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wintuputtaja kirjoitti:

ai, ei mitenkään? voiko siihen kuitenkin asentaa jotain vastaavaa? Vai pitääkö heittää winkkura kartanolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu