Voiko simit kasvettuaan muuttaa pois kotoaan??
Ois ihan kiva tietää! :>
Ois ihan kiva tietää! :>
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kyllä voivat muuttaa pois kotoaan.
No jos ne kerran voi muuttaa pois kotoa niin tunteekone vielä vanhempansa ja voiko ne käydä kylässä??
Ja sitten saanko itse päättää minne ne muuttaa?
Eli simit voivat etsiä oman kämpän sanomalehdestä ja sitten tulee sellainen ruutu, johon voi siirtää kaikki talouden simit, jotka aikoo muuttaa, mutta voi siis muuttaa yksinkin. Sitten se sim siirtyy perhevarastoon ja sen voi laittaa muuttamaan johonkin vapaaseen taloon tai tontille. Ja muuton jälkeenkin simit tuntee sukulaisensa sillä, sillä simeillä lukee siinä ihmissuhteet valikossa esim. äidin kohdalla sukulainen. Simit voivat käydä kylässä soittamalla ensin puhelimella ja kutsumalla sukulaisensa kylään. Sukulaissimit eivät voi myös rakastua keskenään tai hankkia lapsia yhdessä.
Kiitos!
Toivottavasti et kyllästy tai sillai mut kuiteski, ni jos ne aikuset tulee mummo ikään 20 sim päivässä niin miten siin kerkee saada perheen??? Tiedän kyllä että vanhenemisen voi stopata mut en mielellään haluis.
Ja sitten vielä yks juttu.
Niin onko siinä kakkosessa samallailla harjotusperhe niin kun ekassakin?
Kiitos jo etukäteen!
vastauksia. No muistaakseni se aikuisuus-ikä kestää jotain 28 päivää??? kuitenkin yli 20 päivää. Siinä ehtii saada sen perheen, mutta jos aloittaa pelaamaan esim. jollain sinkulla niin ehkä sitten kannattaa pysäyttää vanheminen, että ehtii sitten hankkia (paljon) lapsia jos haluaa. Laskin, että yhdessä perheessä tulee käymään niin, että kun perheen äiti vanhenee mummoksi, niin nuorimmat lapset ovat vasta lapsi-iässä, mutta ne tosin aloitti lasten hankinnan tarkoituksella jo melko vanhoina.
On siinä kai harjoitusperheitä. En ole koskaan kokeilllut, kun aloitin suoraan omilla perheillä.
Vähän lyhyt aika!!!
Varsinkin jos ei pysäytä vanhenemista ja yrittää saada sinkulla eka vaimon ja sit viel perheen...
Kiitos!
saako se yksinään pois muuttanu simi sitten "ilmaseks" rahaa vai onko se pois "entisen" perheen varoista vai miten sillä on varaa huonekaluihin ja taloon itseensä? :P
No hyvä luoja! Miks et käytä rahakoodia!
Entä jos ei haluu käyttää koodia?? Koska peli ei sit oo enää niin toden mukanen!