Persujen pannulappupolitikointia

Persut ovat profiloineet uuden kaupunginjohtajan. Siitä selkeä näyttö Ilkkalan blogissa ja Lulun kirjoittelussa KU:ssa. Törkeää, alhaista, vastenmielistä ja sivistymätöntä!
13111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hanuripartio ja kaupungin yhtiöitten pikkunilkit erotettava!

Äänestä
  • Perzikkien vaalilupaus joka siksi jäi. Ei ole kuulunut edes esitystä asiasta.

    Äänestä

Persupolitikointi alkaa vähitellen tympiä. Vaihtaisinko puoluetta?

Äänestä

Notko "sivistyneenä" ihmisenä heitti taas hienon avauksen.

Äänestä

Niinpä niin, Kari, blogissasi näkyy oma sivistyksesi.

Äänestä
  • Anteeksi mikä?

    Äänestä

Kaikki näkyy olevan ihan varpaillaan ja säikkyinä kun PERSUT jyrää...!

Vaviskaa vaan te raasut

Äänestä
  • Joulu ohi, unohda joulusadut.

    Äänestä

Mitäs uudenvuodenlupauksia persuilla on?

Äänestä
  • Perzikit lupaa lisää lupauksia.

    Äänestä

  • Niitä riittää kirjoitti:

    Perzikit lupaa lisää lupauksia.

    Missä on boki ?

    Äänestä


  • Perusjuomalainen kirjoitti:

    Missä on boki ?

    Tämä oli hieno aloitus uuteen vuoteen Kalulta ja Lurilta ! Muistakaa Kaikki Kehitys Pysäytettävä !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persut törkeitä kirjoitti:

Persut ovat profiloineet uuden kaupunginjohtajan. Siitä selkeä näyttö Ilkkalan blogissa ja Lulun kirjoittelussa KU:ssa. Törkeää, alhaista, vastenmielistä ja sivistymätöntä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu