Moi :) Olen tässä ajatellut ruveta vähän tiputtaa painoani, mutta olen kuullut kavereiltani että jos laihduttaa niii "rasva" lähtee eka rinnoista eli toisin sanoen rinnat pienenee ekas..onko tää totta.?.
oon siiis 15v eli rintani vielä kasvavat.. :D
jos jollakin on hyvä vinkkejä nopeaan laihdutukseen niin niitä saa antaa :DDD
kiitos!
oon siiis 15v eli rintani vielä kasvavat.. :D
jos jollakin on hyvä vinkkejä nopeaan laihdutukseen niin niitä saa antaa :DDD
kiitos!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Liiku paljon ja syö terveellisestä äläkä liian vähän niin varmasti lähtee paino tippumaan
Se riippuu ihmisestä, toisilta lähtee ensiks reisistä, toisilla mahasta ja joiltain ikävä kyllä tisseistä :D Mut tosin jos rintas viel kehittyy niin tuskin ensimmäisenä sieltä.
Mut toi on perinteinen ohje että liiku paljon, mieluiten aerobista liikuntaa (kävely, pyöräily, hölkkä, uinti, tanssi yms) ja sit syö paljon proteiinipitosta ruokaa. Jos haluu kunnolla treenata niin kannattaa kattoo sellanen kotiinsopiva ohjelma, mulle sanottiin että hyviä on mm:
vatsat, kyykyt, jalannostot ja sit vaikka 1-2kg painoilla et kumpaankin käteen painot, nostat kädet sivuille ja pidät siinä niin kauvan kun jaksat. Muistat toistot, et ainakin 3-5krt toistat yhen sarjan :) Eli jos vaikka 50 kyykkyä niin x 3 vaikkapa :)
Ja on tosi tärkeetä että jos pidät yhen "reenipäivän" niin seuraava on välipäivä, jollon vaan venyttelet ja teet vaikka pitkän kävelylenkin :)
Äläkä odota sellasta että vaikka reenaat viikon niin paino putois heti, pidemmällä ajalla syntyy pysyvät tulokset. Pikadietit pudottaa painoo nopeesti mutta se tulee melkein yhtä nopeesti takasin. Niitä kannattaa käyttää ainoostaan kun tietää että on tulossa tyyliin juhlat viikon päästä ja pakko mahtua mekkoon :D
Mä en tiputa painoo sil on 38,4kg mut mul on sairaan paksut raidet ja ohut vatsa nii se näyttää pahalt. Mite reisist sais läskin pois?
Jos et halua, eikä sun kannatakkaan missään nimessä laihdttaa, niin hommaa lihasta reisiin niin ne näyttää vähemmän läskeiltä
kiiitos vastauksista ja vinkeistä :)
Aika turhaa tehä tästä aiheesta niin montaa viestiä, yksinkertasesti laihdut kun kulutat enemmän mitä syöt..rupeet lenkkeilee ni se polttaa rasvaa kaikkialta. Niin turhaa tehä kuntosaliohjelmaa 15-vuotiaalle, alotat jonkun kivan harrastuksen jos palaa kaloreita ohes..=)