O: Annetaan kaksi maatiaistyttökissaa

taru1

Etsin uutta yhteistä kotia kahdelle noin 3- ja 4-vuotialle tyttökissalleni elämäntilanteen muutoksen vuoksi.
3-vuotias Nössö on nimestään huolimatta sosiaalinen, kaikkien kanssa toimeen tuleva ja kiltti kissa, joka rakastaa rapsutuksia ja on oikea sylikissa.
Tassu puolestaan on myös sosiaalinen, mutta ei niinkään sylikissa, vaan enemmänkin leikkisä ja muutoin itsekseen viihtyvä.

Molemmat ovat leikattuja, rokotettuja ja sisäsiistejä. Etsin tytöille kotia, jossa ei olisi lapsia (ei nyt eikä tulevaisuudessa) eikä mielellään muita eläimiä, ainakaan muita kuin kissoja. Ovat myöskin olleet aina sisäkissoina.
Haussa siis aikuinen loppuelämän koti, jossa olisi jo ennestään jotain kokemusta kissoista. Ota yhteyttä, jos olisit kiinnostunut sellaisen neideille tarjoamaan. :)Voin lähettää kuvia sähköpostilla.
Hinta: 0 e
Yhteystiedot: [email protected]

2

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taru1

      Niin ja kissat ovat siis Helsingissä, Uusimaa alueella kuljetus mahdollinen.

    • sepeteus3

      Moi Taru!
      Minulla voisi olla etsimäsi koti tarjolla Nössölle ja Tassulle? Asun yksin, tosin Turussa ja minulla on ennestään Verdi-niminen leikattu kollikissa (5v) - samanlainen persoona kuin sinunkin ovat. Näet hänestä kuvia minun fb-sivuilla (Seppo Ronkainen - se henkilö niistä, joka istuu hirvipatsaan alla). Voisitko laittaa minulle kuvia neideistä - [email protected]. Autoni annoin pois - joten kisut olisi silloin kyllä tuotava tänne Turkuun minun luo? Itselläni ei ole myöskään kuljetuskoppaa!
      Seppo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      129
      3917
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      14
      3371
    3. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3315
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3257
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      57
      3214
    6. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2885
    7. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      47
      2697
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2617
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      68
      2421
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2357
    Aihe