Onko Tosa Inu hyvä puistokoira? Ei kuulemma väistele villisikoja.
Tosa Inu puistoon
9
393
Vastaukset
- 2+2
Hauska nähdä kuinka moni lähtee tohon provoon ;).
- gastronomi
Kyl ne puistoissa pärjäävät. Ovat hieman kiinalaisia eli tahtovat pistää muut koirat poskeensa, myös pitit ja rotikat.
- Caucasiansd
Jopa tiibetinmastiffi popsii rotikoita. Tosa inulla huono tuo suojapeite verrattuna isoihin laumiksiin kun ei ole sitä rasvapoimua ja 10 cm paksua villaa ja turkkia. Suojapeitteeseen tulee reikiä. Sitten eläinlääkäri niitä ompelee umpeen.
Vakavasti puhuen mikään ns. taistelukoira ei sovellu koirapuistoon. Ikävä tapahtuma roikkuu ilmassa ja joain päivänä se tapahtuu. - kipale
Ei taida tollasia olla paljoa Suomessa? Ihan uusi rotu minulle.
- rahaa vaa
Ovat syrjäyttämässä Pitit maailman vaarallsimpana rotuna ... Suomi sen verran mielisairas maa, että kohta köyhälistön lähiöt kuhisevat niitä.... rajan takaa kaupataan isolla rahalla... ja hullut ostavat ja sitten alkavat idealisoimaan niitä... kuten tappokone Pittejä nyt..
- Koiraton
En tosin tiedä kuin yhden Tosa Inun ja lempeämpää ja rauhallisempaa koiraa ihmistä kohtaan en ole tavannut. Muihin koiriin suhtautumisesta ei ole tietoa. Älykkään oloinen otus.
ystävällä kanariandoggi ja hyvin käyttäytyy koirapuistossa.
- Vaikee seurata,,,
Miten kuuluu tähän? Eihän kanariandoggi ole tosa inu. On mullakin Fiat stilo eikä se se ole jättänyt tielle kertaakaan.
Vaikee seurata,,, kirjoitti:
Miten kuuluu tähän? Eihän kanariandoggi ole tosa inu. On mullakin Fiat stilo eikä se se ole jättänyt tielle kertaakaan.
mitenkä sitten tiibetinmastiffi, rottweiler tai pitbull liittyy tosa inuun sen enempää kuin kanariandoggikaan? ettoo tainnu lukea ku otsikon ja minu vastauksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899