Uudenvuoden dtm?

Tätä on jo kysytty mut en tiiä mikä noista keskusteluista on my oikee.. Eli, kehtaako sinne dtm:mään tulla tänään yksin?? En saa ketää kaveria lähtemään mun kanssa.. Oon alle parikymppinen. Löytyykö täältä ketään mulle seuraks?? Minkä ikästä tahansa.

Lähtekää ny joku en jaksa mun mutsin kaa kahestaa istua himassa ku ei ole mitään tekemistä :(
12232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kehtaa. Kyllä siellä muitakin yksinäisiä on. Sinne vaan muille yksinäisille juttelemaan=)

Äänestä
  • Tule mukaan?? Sinä myös.. Sitte kehtaan!!

    Äänestä

Yksin olisin minäkin tullut mutta oli niin pitkä jono, että lähdin vaan kotiin. Lähdetään joku päivä kaikki yhdessä? En tunne sateenkaari-ihmisiä pk-seudulta koska oon vasta muuttanut tänne.

Äänestä
  • Minäkin voisin lähteä "yksin porukalla" kun kamut heteronpuoleisia eivätkä jaksa dtm'ää...

    Äänestä

  • Joo! Mennää yhessä joku viikonloppu. Oikeesti. En saa sinne ikinä ketään..

    Äänestä

Noni, tää tyttö hengaili 22-01 DTM:ssä, vain yksi itseäni vanhempi nainen tuli hetkeksi juttelemaan. Vaikka istuskelin itsekseni ja koetin hymyillä ohi kulkeville, niin kaikilla tuntui olevan jo seuraa. Ehkä uusi vuosi oli hieman huono ajankohta, kun porukka tahtoi ehkä vain juhlia keskenään.

Äänestä

Mullakaan ei paljon homokavereita ole Stadista päin, ja voisin liittyä yksinäisten porukkaan joku viikonloppu kun sovitaan niin :)

Äänestä
  • Mäki voisi joku ilta lähtee!

    Äänestä

minäkin tuun messiin!

Äänestä

haluaako joku ottaa vähän vastuuta ja heittää tähän jotain sähköpostia esim?

Äänestä
  • Minkä ikäisiä muut täälä on lähdössä porukalla baariin? Ku mä vasta alle parikymppinen. Haittaako se ketään?

    Äänestä

minä olen 20 :)
eli ei todellakaan haittaa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dtm??? kirjoitti:

Tätä on jo kysytty mut en tiiä mikä noista keskusteluista on my oikee.. Eli, kehtaako sinne dtm:mään tulla tänään yksin?? En saa ketää kaveria lähtemään mun kanssa.. Oon alle parikymppinen. Löytyykö täältä ketään mulle seuraks?? Minkä ikästä tahansa.

Lähtekää ny joku en jaksa mun mutsin kaa kahestaa istua himassa ku ei ole mitään tekemistä :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu