olemassa

lukekaa vaikka Tuomaan evankeliumi. Lopulta kaikki ovat miehiä. Miehistä tehdään väliaikaisesti naisia tähän maailmaan, mutta se on vaan huijausta.
2349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta sellainen viisas ihminen olisi mukava.

Äänestä

Siis jonkin biologisen opin mukaan sikiolle kehittyy ensin NAISEN sukupuolielimet...ja sit ehka jos ja kun ne miehen...eli poika syntyy.

Siis perustyyppi ihmisen kehityksessa on kuitenkin NAINEN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisia ei ole kirjoitti:

lukekaa vaikka Tuomaan evankeliumi. Lopulta kaikki ovat miehiä. Miehistä tehdään väliaikaisesti naisia tähän maailmaan, mutta se on vaan huijausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu