kumpi?

600D vai 650D? mitä eroavaisuuksia?
5176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

olisiko joku on valmis myymään?

Äänestä

650D:ssä on myös kosketusnäyttö ja edes jonkinlainen automaattitarkennus videokuvauksen aikana, vaikkakin käsittääkseni hitaan puoleinen. Ristikkäisiä tarkennuspisteitä on 650D:ssä 9, kun 600D:ssä niitä on vain yksi. Sitten vielä nopeampi sarjakuvaus, HDR-kuvaus ja pykälän verran korkeampi maksimiherkkyys (ISO), vaikkakin toisaalta 600D:n kuvanlaatu, kohinakynnys, dynamiikka ja värisyvyys on mitattu hiukkasen verran 650D:tä paremmaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkokgh kirjoitti:

600D vai 650D? mitä eroavaisuuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu