Ihana Katri TV:ssä!

jaskan kaveri

23

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fani51

      Olipa hienoa kuulla vielä näin tästäkin, konsertissa kyllä olin myös. ):

    • Katri-fani

      Näin konsertin livenä Marraskuussa Kuopiossa, oli IHANA fiilistellä nyt uudelleen:-) Upea, ihana Katri, pysyt aina minun lempilaulajana!!! Kiitos kiitos YLE. Hyvää uutta vuotta, niin Katrille kuin kaikille faneilleenkin:-)

    • --------------------

      Teennäistä ja väkinäistä kähinää.

      • upea Katri

        Ei ollut teenäistä ja kähinää.Katri Helena on kylläkin suomen upein nauislaulaja .Päihittää kirkkaasti kaikki nämä nuoret piipittäjät .kuten Chisut sun muut Anna Puut.


      • kyllä muuten oli
        upea Katri kirjoitti:

        Ei ollut teenäistä ja kähinää.Katri Helena on kylläkin suomen upein nauislaulaja .Päihittää kirkkaasti kaikki nämä nuoret piipittäjät .kuten Chisut sun muut Anna Puut.

        väkinäistä kähinää! Kuin maan alta olis kuulun sen ääni..ei todellakaan ole suomen upein laulaja älä höpötä! surkea konserttti yäk yäk yäk!! Orkesteri oli aivan p.erseestä eikä osannu soittaa yhtään..kuin joku mikä lie paikallinen poppoo olis säestäny heh!


      • upeaaaa
        kyllä muuten oli kirjoitti:

        väkinäistä kähinää! Kuin maan alta olis kuulun sen ääni..ei todellakaan ole suomen upein laulaja älä höpötä! surkea konserttti yäk yäk yäk!! Orkesteri oli aivan p.erseestä eikä osannu soittaa yhtään..kuin joku mikä lie paikallinen poppoo olis säestäny heh!

        Eipä ollut käninää ,olehan pentu vain hiljaa.


    • tari1

      Aivan ihana konsertti.

    • eero j.

      MAHTAVAA, KATRI! Kiitos

    • Keisari 1.

      Loppiaisviikonloppu tästä vain paranee kun taas panee Katrin levyt pyörimään. ja onneksi on Arenassa vielä tämä konserrti joka mullakin nyt tuolla taustalla pyörii, kuuntelen ja välillä uudelleen katselenkin. Sielulle ravintoa.

      • pahan palkka

        Näin teemme:-) Antaa pahojen kielten marista, omaa pahaa oloaan ne raukat purkavat, kun eivät muuhunkaan itse pysty.SÄÄLITTÄVÄÄ:-(


    • näin vaan on

      Niin paljon kuin Katri-Helenasta pidänkin ja hänen musiikistaan niin pakko sanoa että ei se vaan enää kulje ääni raikkaasti ja kirkkaasti kuin ennen.
      Olen aina tykännyt häntä kuunnella. Nyt ei jaksa enää vetää biisejään kuin ennen. Ei vaan ääni enää kulje, kyllä pitää surulla tunnustaa.
      Kun kuuntelen levyltä nuo konsertissakin hänen esittämänsä kappaleet puhelinlangat ym. niin ääni tulee upeana kristallin kirkkaana ja miksi kuuntelisin enää konsertissa kun ei kuulosta samalta.
      Tyylikäs Katri on aina, niin nytkin. Ja elämänsä elänyt paremmin kuin kukaan näistä arvostelijoista ja eläköön jatkossakin kuten itse tykkää, se ei kuulu muille.
      Onhan se hyvä että jaksaa vielä esiintyä faneilleen mutta ihmisellä on muutakin elämää kuin työ. Sama koskee muitakin tuon ikäpolven artisteja. On aika tietää koska lopettaa, esimerkkinä Tapani Kansa.

    • jaakko kiteeltä

      upea artisti on katri, sielun ja silmän ja korvan ilo

    • leena7

      katsoin konsertin ja itkin ja hymyilin,kaunista!

    • mikko5

      pian uusintaan, en nähnyt kuin lopun!

    • mikko5

      millainen ohjelma oli Kansansankari Katri Helena, meni ohi

    • jaskan kaveri

      Tuolla alussahan on linkki ohjelmaan, katso sieltä YLE AREENA. Orkesterin osuus on live-konsertista poiketen nauhoitettu taustalle kuin tukemaan Katrin ääntä, luonnossa konserttisalissa Katri Helena kuulosti vieläkin paremmalta.

      ihminen on nuori ja kaunis silloin kun hän puhuu sydämestään ja harkitusti ja laulaa tekstejä joissa on merkitystä. Ikävuosilla ei kauneutta eikä nuoruutta mitata. Katri Helena on tällä minun mittapuullani sekä kaunis että nuori.

    • Jämpti on näin !

      Asiaa kirjoitit ja osuvasti nim.merk. "Jaskan kaveri" Sinulta tuntuu löytyvän myös sitä sydämensivistystä mikä vaikuttaa olevan aika harvinaista kun tälläisiä keskustelupalstojen kirjoituksia lukee mihin voi nimettömänä kirjoitella.

    • kati3

      olipa kiva kuulla iskelmäradiosta Miljoona ruusua

    • 3esko

      saisivat soittaa Katrin koko laajan tuotannon jonkun ohjelman puittessa

    • tyyne1

      Se on niin väärin on mainio!!!

    • 3esko

      joulumieli sisälläni vaikka jo loppiaista eletään

    • roope m.

      odotan niin että uusi kappale Enemmän tulisi myyntiin, se oli tosi hieno

    • ensio1

      lisää Katri telkkuun!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      185
      5054
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4135
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2855
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      231
      2270
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2088
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      17
      923
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      825
    Aihe