KOIRAKOULU NUUSKU, LAPPEENRANTA- KOKEMUKSIA?

Että Näin..

Haluaisin tietää teiltä muilta, millaisia kokemuksia teillä on Lappeenrannassa toimivasta koirakoulu NUUSKUSTA?

Meillä Hieman paha maku suussa kyseisestä firmasta, joten olisi kiva tietää olemmeko ainoita huonoa palvelua saaneita asiakkaita?

11

7400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koiruuksia

      Samanlainen kokemus minulla. Oli yksityinen tapaaminen, jonka jälkeen luvattiin antaa palautetta edistymisestä päiväkirjan pohjalta. Laitoin useita viestejä ja kyselyitä ovatko viestini edes tulleet perille... yhteen tuli vastaus, että vastaa, kun ehtii. Kuitenkin palaute edistymisestä jäi saamatta - sitä on odotettu jo kuukausi ja se on pitkä aika ottaen huomioon, että asiaa pitäisi työstää aktiivisesti koko ajan. Heille riitti se yksi käynti ja sen jälkeen koen, että meidät jätettiin täysin oman onnemme nojaan. Että näin myös täällä...

    • Raineriava
      • Anonyymi

        Erinomainen ja asiansa tunteva kouluttaja.
        Uskaltaa kertoa myös mihin haluaisi kiinnitettävän huomiota mutta tämänkin tekee hyvässä hengessä ja ennen kaikkea koiran parasta ajatellen .
        10 paikka ollut aina


    • Koiruuksia

      Ei kokemuksia, mutta hyvä tietää, että alueella on muitakin saman alan toimijoita, jos...

    • Anonyymi

      Pa..a maku jäi ns. Näyttelytreeneistä. Kouluttajat pihalla kun lumiukot. Esim. Pikkukoiria ei esitetä juosten kehässä.
      Omaa koiraani aristelivat, mikä tekì koirasta epävarman ( reagoi ihmisten epävarmuuteen). Pyysivät ( käskyttivät) kesken liikuttamisen palkkaamaan. Yleensä näyttelyssä ei palkata kesken liikkeen, vaan kun on onnistunut kierros tehty.
      No eipä tarvitse toista kertaa mennä moiseen paikkaan

    • Heartraidersilla kaikki sujuu upeasti.
      Kursseja monipuolisesti, sovituista asioista pidetään kiinni.
      Omistaja huippu persoona ja käsittelee koiria upeasti paineistamatta niitä mihinkään..joka treenikerran jälkeen saa palautteen.

    • Anonyymi

      Erittäin positiivisia kokemuksia. Ammattitaitoisia ja koulutettuja vetäjiä, jotka tietävät mitä tekevät. Olen harrastanut koiria yli 20 vuotta. Asunut mm. Turussa, Oulussa, Joensuussa, joissa kaikissa harrastanut mm. Pk-lajeja. Vaikka aikoinaan nuuskussa vain lyhyen kurssin kävinkin, niin voin todeta, että sieltä käteen jäänyt ehdottomasti kaikkein eniten. Otetaan huomioon koira yksilönä, eikä vaan tuputeta kaikille samaa, niinkuin eräässä toisessa Lappeenrantalaisessa koirakoulussa. Jos tullut kysyttävää tai jokin epäilyttänyt niin aina olen saanut perustelut, että miksi opastettu tekemään niin, jonka jälkeen olen itsekin ymmärtänyt paremmin ja samalla oppinut. Täältä lämmin suositus uusille, jotka tätä ketjua lukevat ja miettivät nuuskuun liittymistä.

    • Anonyymi

      Ette ole ainoita

    • Anonyymi

      Ette ole ainoa.
      Pentukurssilla suosittiin kaverin koiraa. Muita ei nähnyt kouluttaja.
      Näyttelytreeneissä ei uskallettu käsitellä koiraa ollenkaan.
      Kun jouduimme paikan ohittamaan treeneihin mennessä( hyvä ja asiantunteva kouluttaja) Nuuskuun menevät koirat huusi suu vaahdossa ja syöksyilivät päin

    • Anonyymi

      Huonoja kokemuksia myös täällä. Yksityinen kotikäynti maksoi reippaasti yli 100e , ja ohjeeksi saatiin "jatka samaan malliin.." Koiraa päin ei edes vilkaistu eikä yhtään katsottu sen toimintaa saatika sitten omistajan toimintaa. Kaikki havainnot koiran eleistä ja muusta oli vain omistajan kertoman mukaan ja sen perusteella saatiin edellä mainittu ohje.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6227
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5629
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4565
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3899
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3815
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3229
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      68
      3009
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2856
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      70
      2609
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1960
    Aihe