MUISTA SUOMI24 SÄÄNNÖT

LUE OHJEISTUS

Palstahärikölle infoa:




Suomi24-palveluissa ei saa:

1. Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan

2. Käyttää rasistista tai muuten toisille ihmisille vahingollista tai haitallista kieltä

3. Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia

4. Linkittää sivuille tai tiedostoihin, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa

5. Kirjoittaa, kuvata tai linkittää pornografista tekstiä, kuvia tai videoita (poislukien Seksi-keskustelut ja Seksichat)

6. Tarjota tai tiedustella seksipalveluita

7. Julkaista viestiä, jossa on pelkkä linkki (HUOM! Tämä on siis kielletty!)

8. Massapostittaa viestejä useille eri palstoille

9. Hyökätä toisia käyttäjiä vastaan tai uhkailla toisia käyttäjiä (HUOM! Tätä palstahäirikkö tekee jatkuvasti)

10. Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista käyttäjistä (HUOM! Tätä palstahäirikkö tekee jatkuvasti)

11. Esittää perättömiä väitteitä (HUOM! Palstahäirikkö valehtelee Ahvenanmaan laeista)

3

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fgdhrjtjtfjfjkj

      Kunpa muistaisikin että VALHEELLISTEN väitteiden esittäminen Ahvenanmaasta on säännöissä kielletty.

    • Ihmeellistä

      Rasismistanne keskusteluko on sääntöjenvastaista?

      • Nyfiken

        Älä jaksa enää tota samaa virttä.

        Esitä se lakipykälä josta jatkuvasti provoilet. Huom! Ei riitä sinun tulkintasi ja luulosi pykälän tarkoituksesta, ota suora tekstilainaus Finlexista.

        Näytä myös toteen että täällä sallitaan nuuskan myynti. Sekin viesti on sinulta.

        Esittele ne mainitsemasi valtion ylläpitämät manner-Suomen koulut, joissa jokaisella maahanmuuttajalla on oikeus saada opetus omalla äidinkielellään suomalaisten veronmaksajien kustannuksella. Et ole vieläkään tehnyt niin.

        Olet myös toistuvasti loukannut (suomi24 sääntöjen vastaisesti) toisia täällä kirjoittavia suomalaisia hurriloisiksi. Se on paitsi rasismia, myös hyökkäys toisia kirjoittajia vastaan.

        Keskustelujaksi sinusta ei ole, tietotaitosi ei vaikuta riittävältä. Osaat esittää vain omia väitteitäsi, toistellen niitä mutta et kykene tuomaan juttuusi lisäaineistoa.
        Ylipätään ihmetyttää tuo halusi riitauttaa jonkin palstan kävijöitä juupas-eipäs väittelyyn? Et asu Ahvenanmaalla mutta teet ulkopuolisena väittämiä, jotka eivät ole totta. Tästä tekstistäni tulet arvatenkin poimimaan vain sen kohdan, jonka luulit ymmärtäneesi (liian hyvää suomenkieltä sinulle?) ja teet sivukysymyksen välttääksesi vastaamasta :-)


        Mitäs jos lepäisit välillä tämän Ahvenanmaan palstan suhteen ja jutustele kotikuntasi palstalla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      461
      8248
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5677
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4701
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      212
      4579
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      35
      4509
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      55
      4023
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3890
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      79
      3772
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      44
      3700
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      87
      3528
    Aihe