Koirani on 7v. Ollaan raakaruokailtu nuoresta lähtien. Nyt viimeisen vuoden aikana on mennyt ripulille jos saa raakaa lihaa, kypsänä kyllä käy ja maha on hyvä. Heikkeneekö koiran raa'an lihan sietokyky jotenkin vanhempana?
Ei kestä enää raakaa lihaa
Kypsänä käy
2
131
Vastaukset
- Samaa vikaa
Itselläni on vastaava kokemus, koira tosin vasta 4v. Söi raakaruokaa luovutusikäisestä lähtien n.3vuotiaaksi, sitten alkoi oksentelu. Lääkärin mukaan on luultavasti närästystä ja nuo saadut lääkkeet siihen auttaakin. Vaiva pysyy käytännössä poissa kun tarjolla on ainoastaan kypsää ruokaa, mutta raakaruoka aiheuttaa muutaman viikon jälkeen oksentelun uudestaan.
- Ap....
Mitä lääkkeitä saitte?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482553
- 1831826
- 701647
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91291- 95989
- 80988
- 72988
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188894- 67891