Ford Fiesta 1998 etuajovalon vaihtoon neuvoja?

TommiT

Ford Fiestasta (vm. -98) on palanut etuvalo. Käytin Shellilläkin ja sanottiin ettei siihen lamppuun saa näppejä kiinni, kun siinä on jokin musta tuuletinhärpäkkä tiellä. Pelkääjänpuoleisen lampun vaihto ei olisi ongelma, kun siinä ei ole sitä "härpäkkiä" edessä.
"What to do?" Pitääkö koko auto viedä Herttoniemeen heti seuraavana arkipäivänä ja maksaa maltaita? Kannattaako etulamppua yrittää edestä auki, kun en ole varma, että jos saan sen mustan systeemin moottoripuolelta pois, että saanko sitä enää takaisin?

3

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TommiT

      Anyone?

    • TommiT

      Vastaan itse, jos jollakulla on sama ongelma. Otimme mekaanikkokaverin kanssa ajovalon umpion pois edestä ja ulkokautta ja vaihdettiin lamppu. Tarvitaan oikea ruuvari.

    • brawoo

      Tommi tuulinen on nero ratkaisi oman ongelman ihan itse

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      901
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      859
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      811
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      776
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      728
    8. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      728
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      720
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      690
    Aihe