Menemme Maspalomasiin helmikuussa kahden lapsen kanssa ja olis kiva kuulla kokemuksia sieltä? Mitä voi odottaa lämpötilalta, ravintoloilta, shoppailulta yms?
Kokemuksia lasten kanssa Maspalomas?
2
352
Vastaukset
- näinhän se männöö
Tosiaan lämpötilahan siellä vaihtelee ihan mukana olevan lapsimäärän mukaan. Noin 10 astetta per lapsi. Kahden lapsen kanssa siis mukavat 20 astetta, auringossa ehkä vähän lämpimämpää. Jos tykkää helteistä niin kannattaa värvätä vaikka joku lasten kavereista, pompsahtaa tuo lämpö sitten 3 kymppiin. Kannattaa viettää loma hyvällä tuulella koska huonolla tuulella tuo 30 astetta käy tukalaksi.
- äippä_44
Me on tykätty Maspalomasista. Riippuu missä on teillä hotelli, niin kuinka pitkä matka dyyneille / Inglesiin. Taksit on halpoja, kannattaa käyttää. Dyyneillä liikkeet kalliimpia ja ravintolat kans.
Siellä on pikkuinen huvipuiston tyyppinen, josta en kyllä nyt tiedä mitä laitteita siellä nykyään on. Silloin oli lapsille trampoliini, sellasen vyösysteemin kans pomppivat tosi korkeelle. Rahapelejä ja ties mitä.
Luulisin että lämpötilat on siellä kohillaan! Shoppailla saat, ostoskeskuksia on monta. Karting-rata löytyy myös, jos kiinnostaa. Toki sitten on se eläinpuisto Palmitos park, jonne on mentävä autolla, jonkunlainen matka on. Kalliit pääsyliput, kallis ravintola siellä, mutta hauska päivä tiedossa! Vesipuistojakin varmaan löytyy. Kyllä siellä saa ajan kulumaan.
Ravintoloita on monenlaisia, joku pihvipaikka oli missä me käytiin monesti syömässä, ei halvin mutta tosi hyvä ja ystävälliset tarjoilijat. Oli jonkun ostoskeskuksen vieressä....
Nauttikaa ja rentoutukaa, älkää kasatko liikaa ohjelmaa ja hauskaa reissua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1696208
- 114348
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513695Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043066Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv832702Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62228Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121478- 441465
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631270Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229