Tukijainen

Milloin lopetetaan tukijaiset? Niidenhän piti loppua jo aikoja sitten, maatilalliset rellestää valtion tai eu:n tukijaisella ja ovat olevinaan. On ollut aivan yhtä hyviä tuonti lihat ja maidot mitä on käytetty, suomessa vaan luullaan olevansa parempia.
1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Trollit ovat juuri tällaisia, tyhmiä mutta ahkeria, ehtii kirjoitella joka palstalle tyhmyyksiään. Huono yhdistelmä tämä, TYHMÄ ja AHKERA??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hölmölä suomi kirjoitti:

Milloin lopetetaan tukijaiset? Niidenhän piti loppua jo aikoja sitten, maatilalliset rellestää valtion tai eu:n tukijaisella ja ovat olevinaan. On ollut aivan yhtä hyviä tuonti lihat ja maidot mitä on käytetty, suomessa vaan luullaan olevansa parempia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu