Hedelmähoidot

hoitoa vailla

Tarvitsisin vähän tietoa teiltä noita hoitoja kokeneilta. Että ängetäänkö niissä pimppalooraan omenaa vai banaania, vai pitääkö toosaan mahtua peräti greippi? Saako siellä valita itse mitä hedelmää käytetään vai tuleeko tohtori tunkemaan väkisin jonkin tietyn hedelmän?

Täällä kun jotkut puhuu vatipäistä, niin tuleeko noista lapsista sitten niitä vatipäitä? Hedelmävatipäitä?

Kiitos ja anteeks.

3

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lääkäri vastaa

      Hyvä kysyjä,

      tavoitteena on mahduttaa vaginaan vesimeloni. Mieluiten aivan normaalikokoinen, ei minimeloneja. Operaatio voidaan kuitenkin suorittaa tarvittaessa myös pienemmällä hedelmällä. Silloin on tosin riskinä, että mahdollisesti syntyvästä lapsesta tulee pienipäisempi, mikä voi vaikuttaa älykkyyttä heikentävästi. Banaania käytetään hyvin harvoin. Se on asiakkaalle mukavin, mutta tilastojen mukaan banaania hedelmähoidoissa saaneiden lapset ovat keskimääräistä useammin litteatakaraivoisia.

      Hoitojen tuottamaan vatipäisyyteen en ota kantaa. Voitte välttää mahdollista myöhempää vatipäisyyttä itse niin, että ette aseta lapsenne päähän hedelmävatia, vaikka kallonmuoto sen sallisikin. Aikaisemmin parannettiin lasten ja aikuistenkin ryhtiä kävelemällä kirja pään päälle asetettuna, ja varmasti hedelmävati toimisi tässä samalla tavalla, mutta metodin tuloksista ei ole olemassa luotettavia tilastoja.

      Ystävällisin terveisin
      Tri Pentti Hirvikärpänen

      • hoitoa vailla

        Oletko sä Pentti Hirvoselle sukua? En ehkä sit uskalla...


    • Poponi

      Viestisi tuli vahingossa aihealueelle "hedelmöityshoidot". Tarkoituksesi oli varmaan kirjoittaa aihealueelle "seksi" tarkennuksena "perverssiot".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5071
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3593
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1300
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      101
      1292
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1210
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      903
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      773
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      759
    Aihe