SIIS HAJUPOIKA YHÄ TÄLLÄ PALSTALLA? IHMETYS, VIELÄ JAKSAA

Olin vuosia sittten innokas palstan osallistuja, kenties joskus häirikkökin.
Mutta nyt taas ekaks hyppää esiin haju.

Hän nauttii varmankin suunnattomasti tästä taidostaan nollata kaikki normaali
keskustelu tällä ikäistemme palstalla.
Eihän se vaadi paljon älyä fiksuutta, vain että etusormi toimii.
Mietin usein ennennkin, minkälainen ihminen hän on.
Onko hän terve, normaali ikäihminen, joka salaisesti purkaa oloaan tällä palstalla?
Vai sairas, liikuntarajoiteinen, yksinäinen, katkera, elämässään pettynyt, kyvytön muuten purkamaan ilkeyttään muuta yhteiskuntaa kohtaan.

Mutta ilkeä ihminen hän on
13168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

tuon tähän löytöni kirjoittanut

yksi ihmettelijä 03.04 tänään

Kyllä nää kirjotukset ovat karmeita, ja yksi ja sama kekkula kaiken takana.
Kun on öisin unettomuutta tämä olisi yksi kanava valvojalle niin hulluks ja vielä hullummaks on joku aina tullu.

On ihan turha enää kenenkää pöyhistellä ylläpitoon hyvillä yhteyksillä, ei näköjään sellaisia kellään ole.
Valitettavasti mitään näyttöä ei yhteyksistä ole, joten valehteleminen ei auta.
Tarkoitan nyt ruuneperiä, palsta näyttää kivipellolta jota on turha yrittää ylläpitää toimivana tässä muodossa.

tässä palautelomake jolla voi kertoa mielipiteensä ja ilmoittaa haittatekijät

http://www.suomi24.fi/palaute/lomake

Äänestä

Mistä tuollainen ajatus on ? Vastahan S24 kehitystyö on käynnistynyt, jossa on mukana osa kirjoittajista vapaaehtoisesti.

Laajamittainen ja aikaa vievä harkinta on kyseessä, joten nimittely on asiatonta.

S24 ilmoitti yläpalkilla kehittämisasiasta ja kutsui palstalaisia mukaan hankkeeseen.

Toivotaan läpimenevien ideoiden tuottavan hyviä tuloksia!

Äänestä

olisit nimittelystä huomauttanut silloin kun se on alkanut, vuosia sitten, asialla on nyt haavoittuva ruune, siitäs sait!

Äänestä
  • Siitä johtuu siis se että ruune on hajun puolustaja nykyisin. Kysyisin koko palstan puolesta, etteikö täällä muita haavoittuvia ole? Siitäs sait H.

    Äänestä

  • jjoutava kirjoitti:

    Siitä johtuu siis se että ruune on hajun puolustaja nykyisin. Kysyisin koko palstan puolesta, etteikö täällä muita haavoittuvia ole? Siitäs sait H.

    Onha lääkäri kehunut hänen henkistä vireyttä. Hoito palstalla on siis hänelle ollut hyväksi "itselleen"

    Äänestä

  • Ruune
    mummojen avustamana haukkunut yli kymmenen vuotta.
    Sheriffinäkin. Satoja ketjuja keskenään kirjoitelleet.

    Äänestä

Onhan meillä omatkin hoksottimet, kuka toinen voisi tulla tänne kehasemaan henkisen vireyden löytymistä?
Itsevaltiutta täältä löytyy jolla tällaisessakaan yhteisössä ole mitään virkaa, empatia on se jolla on voimaa, paitsi että se herättää kateutta ja saa aikaan ikäviä hyökkäyksiä.

Tekee niin tai näin joistakin se on aina väärin, ainakin tyhmimmistä!

Äänestä
  • Yli kymmenen vuotta täällä Viisaana on saavutus jota tyhmänä ei voi muuta kuin kadehtia

    Äänestä

Paljon enemmän kuin ilkeä

Äänestä

RUUNEPERILLE
Miksi häiriköit - en minäkään tule keskusteluihinne häiritsemään.
Olet häiriköinyt kaltaistesi kera yli KYMMENEN VUOTTA
riippumatta siitä olenko mukana vai en.
Miksi ette keskustele keskenänne.

Äänestä

Poika pyllisti
ja osaa laskea vieläkin 78 vuotiaana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SOILIKEI kirjoitti:

Olin vuosia sittten innokas palstan osallistuja, kenties joskus häirikkökin.
Mutta nyt taas ekaks hyppää esiin haju.

Hän nauttii varmankin suunnattomasti tästä taidostaan nollata kaikki normaali
keskustelu tällä ikäistemme palstalla.
Eihän se vaadi paljon älyä fiksuutta, vain että etusormi toimii.
Mietin usein ennennkin, minkälainen ihminen hän on.
Onko hän terve, normaali ikäihminen, joka salaisesti purkaa oloaan tällä palstalla?
Vai sairas, liikuntarajoiteinen, yksinäinen, katkera, elämässään pettynyt, kyvytön muuten purkamaan ilkeyttään muuta yhteiskuntaa kohtaan.

Mutta ilkeä ihminen hän on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu