Missä päin Malagaa on sunnuntaisin Rastro-markkinat ? Miten sinne pääsee, kun tulee Fuengirolasta junalla? Mitä siellä on myynnissä ja kannattaako sinne mennä?
Rastro-markkinat Malagassa??
3
804
Vastaukset
- keämatka
Minuakin kiinnostaisi ja myös minkä tasoisia ovat.
- roskaa ja löytöjä
Käykäähän ensin Fuengirolan lauantain markkinoilla niin näette mitä on myynnissä. Myynnissä on kaikkea mahdollista maan ja taivaan väliltä ja sivustakin.
Samaa tavaraa on Malagassa
http://www.mercadillosemanal.com/en.malaga/rastro-de-malaga - kesämatka
Minulle ei ihan selvinnyt, missä ne ovat Malagassa (en ole siis tulossa Fuengirolasta, se oli tuo toinen kysyjä).
Jos on samaa tavaraa sekä Fuengirolan lauantaikirppiksellä että Malagan sunnuntaikirppiksellä, niin ei se sitten varsinainen kirpputori olekaan siinä mielessä, että ihmiset myisivät omia tarpeettomia kamojaan, vaan taitaa olla enempi ihan tavalliset markkinat. Ja enimmäkseen roinaa, mitä tarkoitit ns. löydöillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1118073Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4287239SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2045512Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1364443Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en814386Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal994311Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104022Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03700Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132570Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema182176