Kuinka kylmä tai lämmin Toscanassa firenzessä on maaliskuussa?
Missä ehdottomasti kannattaa käydä siellä? Onko vesipuistoa tai huvipuistoa lapsille?
Olen etsinyt nettisivuja ravintoloista, puistoja/kohteita, mutta en oikein löydä.
Toscana keväällä, millainen ilma? kokemuksia?
4
679
Vastaukset
- Firenze
http://www.firenzeturismo.it/florence-tourist-information.html
Tuosta voisit vaikka aloittaa, jos ei ole ennestään tuttu. Säähistoriasivustoja on netti täynnä. - Hytinä
Maaliskuu voi olla vielä hyvinkin kolea ja sateinen. Muutama vuosi sitten oli koleaa vielä toukokuussakin. Sateita oli ollut yhteenmenoon puolisen vuotta. Säät tietty vaihtelevat. 2000 luvun alussa koleita ja todella kylmiä kirkkaita päiviä riitti huhtikuun puoli väliin, välillä oli viiden - seitsemän asteen sadepäiviä. Ilma lämpeni vasta vapusta. Kerran Adrian rannikolla piti juhannuksena ruveta torilta hankkimaan halpaa villapaitaa, kun mukana ei ollut tarpeeksi lämmintä.
Lämpimiä mineraalipitoisia lähteitä ja kylpylöitä löytää netistä. - Lsbeclk
Koko Toscana on yksi kohde. Jos pitää taiteesta, on Firenzezzä viikko lyhyt aika.
Ja ravintoloista ei ole pulaa. Niihin ei mitään netin löytölistoja tarvita, absurdi ajatuskin. Jonkun mamman pitämästä kyökkiravintolasta voi saada parempaa ruokaa kuin jostain hienoimmasta ravintolasta. Sellaista se Italiassa. - lkkknknknkn
Jos huvipuistoja haikailee toskaanassa kannattaa jättää menemättä ja mennä sen sijaan hoploppiin Suomessa. Toskaanassa lapset viihtyvät yhtälailla iltaisin pastalautastensa äärellä siinnä kuin vanhempansa. Päivisin heitä näkee tosi vähän. Syntyvyys on pientä ja moni on lastentarhassa. Keltaisia koulubusseja kyllä näkee, mutta silti esim. moni kukkulakaupunki tyhjenee huolestuttavaa vauhtia asukkaistaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123179
- 181811
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191672En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321565- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91344Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262