ps3:a kåyttäessä pelit ovat alkaneet "kaatua ja jumittua" kesken pelaamisen? sama juttu netissä surfatessa. xbox360 ei tätä tee. ps3 on kohta 6v vanha, mutta ei kai tuo koneen iâstä johdu? xbox360 on lähes uusi ja pelaan sillä yleensä enemmän. paiskaanko ps3:n roskiin?
MIKSI
sarana55
358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
SER-keräys on elektroniikkaromun loppusijoituspaikka, ei roskis.
Oletko putsaillut härveliä ajan saatossa millään tavalla? Puhallin vetää melko määrän mujua koneen sisään, se ei varsin auta jo ennestään lämpövaivoista jossain määrin kärsivää konetta.
olen imuroinut ja käyttänyt cleaner bvb:tä, mutta on alkanut kummasti "ulisemaan" koko kottero. ei tarvi kauaa pelata kun "jämähtää" peli kuin peli jumiin. olisikohan käyttöjärjestelmä entinen?
Käyttöjärjestelmä ei ulise. Jonkunverran noista on mennyt bd-lukijoita. Ja lämpövaivaa myös. Avasin omani, laite on 80kikanen paksumalli. Taloudessa kaksi koiraa. Koneen sisuksissa oli kolmas karvojen määrästä päätellen. Laita kone paloiksi ja imuroi huolella. Youtubesta löytyy hyvät ohjeet. Varaa jotain lämpötahnaa prosessoreiden ja siilien väliin ennenkuin aloitat projektin.
Helpotti niin melu kuin lämpökin sen jälkeen.