Muurari. Miten niin? Lehdessä luki, että Hector on tehnyt yhteensä 300 piisiä.
MIKÄ ON HECTORIN AMMATTI?
8
382
Vastaukset
- JJ.
Tuohan on kuin Antti Hyryn Uunista suoraan... Leivinuuni ja murkassa piisi.
Oikeasti Hector on muusikko. Ai mikäkö on muusikko? Sellainen, joka tekee työkseen perunamuusia.
- nollatyyppi
On niin surkee.
Aloitti David Bowien matkinnalla, lauloi Amsterdamin satamasta toisten sanoilla jne. Nolla tyyppi!!!!!!!!!!!!- Anonyymi
Juuri noin, ei Hectoria a.k.a Heikki Harmaa voi omaperäiseksi väittää, väänteli vain hittibiiseistä covereita. Tuosta ammatista - onkohan sellaista ammattia kuin HURAHTAJA... Ensin se hurahti folkkiin, sitten David Bowieen hiustyyliä myöten, hurahtipa myös hihhuliksi (muistaakseni esitteli uskoon hurahtamistaan APU -lehden jutussa). Hectorilla on yksi mainittava biisi, jonka hän on aivan itse tehnyt ja tiettävästi omakohtaisesta lapsuudenkokemuksestaan: "Kuka Teki Hectorin Eteiseen?"
Herra Harma on tunnetusti aina ollut vihervassari, siitä syystä hän pääsi aikoinaan Yleisradio nimiseen suojatyöpaikkaankin levynkääntäjäksi, ohjelma lopetettiin vasta muutama vuosi sitten. Hän ei vahingossakaan soittanut tiettyjen suomalaisten bändien biisejä, vaikka ne olisivat olleet huippusuosittuja. Sleepparit muun muassa tekivät pilailuversion, jolla Harma Hurahtaja oli osallistunut Syksyn Sävel kilpailuun; "junat vaihtoi asemalla salaa raiteitaan huu huu huu! jne." Sanat olivat itsensä maestron, mutta Sleepy Sleepersin TV versio oli liikaa Herra Hurahtajalle. Mato tai Sakke naureskeli kerran jossain ohjelmassa, että "Harma kulkee Yleisradion käytävillä maihari yllään ja höpöttää, että Vietnamissa on sota, Vietnamissa on... eikä perkele soita meidän levyjä!" Ei soittanut Hurriganesiakaan, mutta soitti taistolaiskommarien kantaa ottavia taidepläjäyksiä, kotimaisista artisteista/bändeistä puheen ollen.
ps. kuinkahan monta jäähyväiskiertuetta se on jo ehtinyt tehdä..
- TalikkoOnFolk
Hectorihan oli myös lannanluoja, aloitti folk laululla "Tääl istun mä tunkiolla ja synkkänä katselen, seas roskien kaiken loan ja lasipullojen..."
- aionkin
Aion.
- rocksrolls
Folkpop.
- Anonyymi
Kukaan ei tiedä, mutta heitorin sivu toimi oli höpö-tinttinä esiintyminen höpöille
terv. alkuperäinen höpö-tintti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2463342Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3632988Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,192005Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841423Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414
