MIKÄ ON HECTORIN AMMATTI?

Muurari. Miten niin? Lehdessä luki, että Hector on tehnyt yhteensä 300 piisiä.

8

283

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JJ.

      Tuohan on kuin Antti Hyryn Uunista suoraan... Leivinuuni ja murkassa piisi.

    • Oikeasti Hector on muusikko. Ai mikäkö on muusikko? Sellainen, joka tekee työkseen perunamuusia.

    • nollatyyppi

      On niin surkee.

      Aloitti David Bowien matkinnalla, lauloi Amsterdamin satamasta toisten sanoilla jne. Nolla tyyppi!!!!!!!!!!!!

      • Anonyymi

        Juuri noin, ei Hectoria a.k.a Heikki Harmaa voi omaperäiseksi väittää, väänteli vain hittibiiseistä covereita. Tuosta ammatista - onkohan sellaista ammattia kuin HURAHTAJA... Ensin se hurahti folkkiin, sitten David Bowieen hiustyyliä myöten, hurahtipa myös hihhuliksi (muistaakseni esitteli uskoon hurahtamistaan APU -lehden jutussa). Hectorilla on yksi mainittava biisi, jonka hän on aivan itse tehnyt ja tiettävästi omakohtaisesta lapsuudenkokemuksestaan: "Kuka Teki Hectorin Eteiseen?"
        Herra Harma on tunnetusti aina ollut vihervassari, siitä syystä hän pääsi aikoinaan Yleisradio nimiseen suojatyöpaikkaankin levynkääntäjäksi, ohjelma lopetettiin vasta muutama vuosi sitten. Hän ei vahingossakaan soittanut tiettyjen suomalaisten bändien biisejä, vaikka ne olisivat olleet huippusuosittuja. Sleepparit muun muassa tekivät pilailuversion, jolla Harma Hurahtaja oli osallistunut Syksyn Sävel kilpailuun; "junat vaihtoi asemalla salaa raiteitaan huu huu huu! jne." Sanat olivat itsensä maestron, mutta Sleepy Sleepersin TV versio oli liikaa Herra Hurahtajalle. Mato tai Sakke naureskeli kerran jossain ohjelmassa, että "Harma kulkee Yleisradion käytävillä maihari yllään ja höpöttää, että Vietnamissa on sota, Vietnamissa on... eikä perkele soita meidän levyjä!" Ei soittanut Hurriganesiakaan, mutta soitti taistolaiskommarien kantaa ottavia taidepläjäyksiä, kotimaisista artisteista/bändeistä puheen ollen.
        ps. kuinkahan monta jäähyväiskiertuetta se on jo ehtinyt tehdä..


    • TalikkoOnFolk

      Hectorihan oli myös lannanluoja, aloitti folk laululla "Tääl istun mä tunkiolla ja synkkänä katselen, seas roskien kaiken loan ja lasipullojen..."

    • aionkin

      Aion.

    • rocksrolls

      Folkpop.

    • Anonyymi

      Kukaan ei tiedä, mutta heitorin sivu toimi oli höpö-tinttinä esiintyminen höpöille
      terv. alkuperäinen höpö-tintti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      76
      2221
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      261
      1830
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      59
      834
    4. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      70
      808
    5. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      48
      797
    6. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      68
      769
    7. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      754
    8. Haluathan nainen edelleen?

      Että hän saa nauttia sinusta. Kun aika on...
      Ikävä
      65
      737
    9. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      71
      735
    10. IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!

      Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss
      Maailman menoa
      177
      713
    Aihe