Jännää tämä tanssi- ja iskelmäkansan kinastelu artisteista ja heidän paremmuudestaan. Joskus jopa tuntuu menevän palvonta jopa uskonnon asteelle. Näitä artisteja senverran henk. koht. tuntevana voi sanoa, että ei näistä juuri esikuviksi kenellekään oikeasti ole.
Entäs nämä fanit sitten?
Muistanpa keikka- aikoinani vierailleeni eräänkin fanin luona, jolla oli asunto vuorattu erään artistin kuvilla jääkaapin ovea myöten ja suurin haave oli hänellä päästä sänkyyn tämän honottajan kanssa.
Sitten nämä " ihana tanssia" tyypit tulevat lavoille esittelemään höyheniään ja pätemään kuvioillaan. Ei uskoisi, että siellä on ihan koulutettujakin ihmisiä, kun joskus jututtaa heitä. Kun päässä ei tunnu liikkuvan mikään...Tuntuu, että millä järjellä he siviilityönsä oikein hoitavat.
Kyllä oikeat soittajat pitävät kyllä kohteliaan pokerin edessäpäin, mutta todellisuudessa he halveksivat näitä seeprakenkiä ym. tyrkkyjä. Mutta jokaisessa hommassa on rasitteensa, se on vain hyväksyttävä.
Juupas eipäs
3
206
Vastaukset
- Kylläpäs on
Etpä näy kovinkaan hyvin tuntevan artisteja, kun mollaat heitä noin. Itse olen saanut tutustua lukuisiin artisteihin ja keskusteluissamme olen todennut, että he melkein järkenään kunnioittavat ja arvostavat fanejaan. Lähinnä kyse tällöin on nuoremmasta artistikaartista. Joku Tapsuliini, Eikka Grön, Reiska Taipale, Paula Koivuniemi, jne... vanhemman kaartin artisteista eivät tosiaankaan arvosta fanejaan ja muutakaan yleisöään tippaakaan. Kari Tapio oli iso poikkeus siinä rivistössä. Nuoremmista artisteista voisin mainita fanejaan arvostamattomia muutaman; Suvi Teräsniska on aivan ehdoton ykkönen siinä lajissa. Unelmavävyt on heti hyvänä kakkosena, Simo Silmu kolmantena. Vielähän niitä joitakin muitakin on, mutten kaikkia ala luettelemaan.
- Eipäs ole
Kyllähän ne taiteilijat senverran osaavat venyä, näytellä kiinnostunutta, kun se kuuluu siihen työhön.
Nuoremmat voivat jaksaa näytellä vähän pidempään, ennekuin huomaavat, että ei tää oikeesti oo kivaa. - Anonyymi
Sen lauluja laulat,kenen leipää syöt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663323Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211843Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.241499- 821359
- 1371038
- 81994
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.62809Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86756Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61687Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51656