Onko tällä kaudella Casa De Goa hotellissa majoittuneita palstalla. Minkähänlainen hotelli on, aamupala, huoneet, henkilökunta jne? Entä onko sinne muita lähtijöitä, me lähdemme 23.1.?
Casa De Goa
ihana54
6233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
aamupala kahvi paahtoleipä, yksinkertainen
henkilökunta ystävällinen
huoneet siistit, tilaa on
lähella rantaa
hauskaa matkaa
Kiitos, matka lähenee. Tjäreborgin esitteessä on mainittu hotellissa olevan aamiaisbuffet, ettekö kyselleet perään jos se oli vain aamukahvi ja paahtoleipä?
Tjären esitteesä taitaa lukea kaikkien hotellien kohdalla,"aamiaisbuffet".Sea Breeze hotelleissa ollut viimeisen viiden vuoden aikana aikas samat eväät aamuisin eli kahvi/tee,sämpylää/paahtoleipää,kananmunia keit/paist,paikallista kasvispaistosta(jota intialaiset eivät ikinä syö aamulla),jugurttia ja hedelmiä.Tosin kysyit Casa de Goan aamiaisesta,mutta monien muiden matkailijoiden kanssa olemme tulleet siihen päätelmään,jotta aikas sama se on joka paikassa.
nälkäeijää
ei pidä paikkaa
sea breeze hotellit on ihan eri asia kuin Casa De Goa
vink vink
kahvi, paahtoleipä ja kananmuna
Intiassa ei todellakaan ole sama joka paikassa
Ei siinä sitte sen kummempia,Casa de Goa siis vain poikkeaa yleisestä linjasta,vink vink sullekin vaan ;-)
Ihan hyvä aamupala, on muutakin kuin pelkkää paahtoleipää. Omia juomia ei kannata säilyttää jääkaapissa, veloittavat niistä minibaarilaskussa... meiltä siivoojat veivät pesuun oman pyyhkeen, joka ei koskaan tullut takaisin.