Suunnistaja

Minulla on MacBook Pro ja Haluaisin suunnistussimulaattori nimisen pelin. Suunnistussimulaattori on Windows ohjelma joten kysymys kuuluu, miten saan sen toimimaan? Lataanko WineBottlerin? Onko se edes turvallinen? Vai löytyykö suunnistussimulaattoria Macille?
2231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lataat Virtualbox-ohjelman ja asennat sen alaisuuteen Windowsin. Varmin ja helpoin tapa saada toimimaan.

Äänestä

Eiköhän se windows-kone ole järkevin tuollaisille poikasten pelileikeille. Mac on työkalu, eikä mikään räkänokkien pelikone.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nysi kirjoitti:

Minulla on MacBook Pro ja Haluaisin suunnistussimulaattori nimisen pelin. Suunnistussimulaattori on Windows ohjelma joten kysymys kuuluu, miten saan sen toimimaan? Lataanko WineBottlerin? Onko se edes turvallinen? Vai löytyykö suunnistussimulaattoria Macille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu