lämpöä??

äippä88

Ovulaationi oli eilem. Olen mittaillut lämpöäni viime kuukautisista lähtien. Muuten lämpö on ollut 35.0-36.0 mutta ovulaatio päivänä oli maksimissaan 37.5. Kuinka moni on mittaillut lämpöään? Muuttuuko lämpö ennen kuin raskaus testi näyttää positiivisen?

5

119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Työnnä se sinne

      Kysy Juha föhriltä.

    • bump

      Itse en mittaile, koska olen ihan varma että se mittarin kyttääminen aiheuttaisi vaan turhaa stressaamista. Ovulaatiotestejä olen välillä käyttänyt mutta niidenkin kanssa vähän sama juttu että tulee ihan pakkomielteiseksi :)

      Mutta jos sinulla noin selvästi on kohonnut sinä päivänä, niin ainakin olet varmaan onnistunut oviksen bongaamaan, Alkuraskauteenhan kuuluu ymmärtääkseni usein kuumeilu, mutta se on varmaan tosi yksilöllistä että kuinka aikaisin noi oireet ilmestyy,

      • Hoppista

        No ei raskauteen mitään kuumeilua kuulu. Sen sijaan ruumiinlämpö kohoaa ovulaation jälkeen puolisen astetta ja pysyy koholla kuukautisiin asti. Mikäli raskaus on alkanut, lämpö ei laskekaan, vaan jää koholle.

        Aloittajalle, jos kerran olet bongannut ovulaation, ei lämpöjen mittaamisessa ovulaation jälkeen ole enää oikein järkeä.


    • äippä88

      Lämmöt on ollu ihan normaalit.. Ei edes hiukkasen lämpöö.. Mitäköhän tarkottaa??

      • Tarkoittaa sitä

        että sinun on jatkettava ravintolapokien etsimistä... P. S. Iästäkin puuttuu vielä 6 v, muista 12/32 !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      17
      2387
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      169
      2278
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1870
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      152
      1829
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      480
      1423
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1225
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      55
      1021
    8. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      426
      951
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      931
    10. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      899
    Aihe