Juu eli aloitin amk:n nyt tammikuussa. Aika paljonhan tuo tuntuu eroavan lukiosta ja tuntuu myöskin paljon helpommalta ainakin teorian kannalta. Olen ollut nyt kaksi päivää ja alkanut tutustumaan uusiin ihmisiin. Hieman vaan tuntuu että siellä on jo valmiit porukat ja että niihin on hieman vaikee ängetä mukaan. Muutamalle oon hieman jutellu jne. mutta hieman sitä on vaikea mennä porukan mukana. Hieman ujostan tätä tilannetta. Voihan se tietenkin olla myös toisinpäin. Jos nyt edes muutaman kamun sais.
Ja sitä paitsi uskon että olipa melkein millainen tilanne ja ajankohta tahansa niin jos vaan jos kummatkin niitä kavereita saa niin sillon on edes edellytykset kaveruudelle:) Tosin "tangoon tarvitaan aina kaks"
Voisko joku hieman avata millaista tuo amk opiskelu oikein on? Ja minkälaisia tapahtumia siellä pidetään? Ite en oo niin mukiin menevä enkä oikein harrasta baareilua, vaikka "villiä" opiskelu elämää vietänkin:D
Tällä hetkellä en asu vielä omassa kämpässä vaan porukoilla mutta heti kun "tilanne" hieman selviytyy ja muutenkin tulee tutuksi niin kämpän hankkiminenkin muuttuu ajankohtaiseksi. En nyt kuitenkaan ihan vuosista puhu vaan kuukausi kaks.
Kiitoksia vastauksista:)
Tammikuussa aloittaneet
tietämätönAp
1
106
Vastaukset
- neuvotää
Tuota noin. Keskity itse opiskeluun. Niitä kavereita tulee sitten vähitellen, jos on tullakseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472467
- 1761694
- 921588
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6895- 68861
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745