Terveisemme kanarian auringosta

Vakiasukas

Hei taas täältä kanarian lämmöstä. Kolme päivää olisi vielä toritapahtumaan San Fernandossa. Olimme siellä viime sunnuntaina mutta minulle kävi pieni vahinko. Olimme kävelemässä Playa Del Inglesistä Maspalomasin suuntaan kun siinä rinteessä pudotin ostoskassini maahan ja se meni rikki. Olin ostanut tyttärelleni pingispalloja lahjaksi ja sekin paketti hajoutui ja pallot lähtivät vikkelästi pomppimaan alas rinnettä. Kuului vain tällainen ääni: Ping pi ping ping

Ping pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping ping ....
ja lisää seurasi kun toinenkin paketti hajosi:

Ping pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping pingPing pi ping ping

Pallot loppuivat viimein

7

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4+8

      Minusta aloitus on suunnilleen yhtä "hauska" kuin Turhapuro-elokuvat, mutta eihän moisesta tarvitse hernettä nenään vetää.

      • uuno on numero yksi

        Mikäs vika uuno elokuvissa. Ei ne enää varmasti naurata mutta silloin kun esim. uunon muisti palailee pätkittäin vuonna 1982 tuli niin kyllä naurettiin. Huumori on tietysti sellainen että kaikki ei kaikkea huumoria ymmärrä. Tämälle minä nauroin kun odotin matkajuttua mutta sitten olikin tällainen huumoripläjäys. No, en nauranut mutta hymyilin leveästi.


    • Vitsi

      Onkohan nyt kysymys siitä, että sivuilla pitää olla naurettavia vitsejä toisten nimimerkeillä vai asiallisia vastauksia asiallisiin kysymyksiin?

    • semmoista nyt taas

      Jaahas. Että sellainen matkakertomus. No olihan siinäkin :)

    • Vakiasukas

      Unohdin laittaa että aurinko otamme päivittäin paitsi tänään sillä sataa vettä. Huomenna ajattelimme laittaa kotona luonaaksi hernekeittoa. Nyt on näkkileipääkin sillä ystävämme Einari toi sitä meille Nilsiältä. Saimme myös HK:n makkaraa sekä ruisleipää. Kiitoksemme einarille sillä täällä ei myydä paikallista ruokaa ja meitä on hiukonut jo pitkään.

      • Einar1

        Miten te siellä Kanasaarilla tarkenette öisin. Lämpötilat on lähellä 10 astetta ja mitään lämmityslaitetta ilmeisesti ole kellään käytössä. Ei siinä enää villasukat auta.


    • Nyt on iloinen Einari se kun pyörä ei narise.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3533
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      17
      1822
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      36
      1821
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1671
    5. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1432
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1392
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      61
      1329
    8. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1095
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1043
    10. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1035
    Aihe