Hartolan valitut viisaat - Hartolan tila ?

paskakaivos

Jos ei persut tule ja ohjaa jäljellä olevia Kataisen-Urpilaisen- Espanjan pankkiiri-rahaston miljardeja kotimaan hyväksi, niin maan tyhmät kuittaa negatiivisen lottopotin.

11

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sfbdsgb

      Ei jaksa sataa.

      • Älä nujerru ##!

        Älä nujerru sateeseen ja lämpöön! 8 tammikuuta 2014: 4,6 plus-astetta ! Talvi tulee huomenna ja kannattaa taistella Kuningaskunnan olemassaolon puolesta, niinkuin kunnioitettavat aiemmat sukupolvet Hartolassa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • bfadfbadebn

      Huomenna lunta oi kuningaskunta.

    • Ihmettelijä

      Onkohan ne persut sittenkin, niitä maan tyhmiä...

    • ahbaeh

      Lunta hiukan maassa on, ei pakkanen mahdoton.

      • talvitypy

        Mukavaa jos keli tällaisena pysyisi. Pohjoistuuli oli navakkaa kun aamupäivällä tein kävelylenkin, mutta muuten kiva sää.


    • paskakaivos

      Sitä saa mitä tilaa, sen sä opit hartolalainen nyt ! Hartolan kunnan surkea tila.

    • lmhg'petmh

      Lunta tupruttaa , se on mukavaa.

    • sdgsafbgoiu

      Raikas henkäys talvisäässä , paras pitää pipo päässä.

    • sgehehh

      Kevätsade puhdistaa, luonnon saa uudistumaan.

    • kuningasjtk

      Tänään satoi lunta! Jippii kohta pääsee hiihtämään! Hartolassa voidaan järjestää kohta, jos lumisade vielä jatkuu, juhannushiihdot?

      Kyllä tämä ilmaston lämpeneminen on sitten kummallista. Lahjottakaan nyt kiireesti Al Corelle rahaa, että hän pääsee paasaamaan lisää ilmastonmuutoksesta, kun nyt hän onkin ollut aika hissuksiin asiasta, liekö rahapula kaverilla?


      Mutta ei muuta kuin hyvää juhannusta vaan kaikille, muistakaa juhannusaattona pukeutua lämpimästi, ettei rupea vilu kapajamaan ja iske kesäflunssa juuri kesäloman(jolla sellainen ylellisyys on) alussa.

      Taidanpa itse muuttaa veroparatiisiin Caimansaarille...


      Tai sitten noudattaa Björn Wahlroosin ohjetta, jonka mukaan kaikkien Suomalaisten pitäisi muuttaa kirjansa Ruåtsiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      156
      6848
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4058
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      45
      3326
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      132
      3114
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2896
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2286
    7. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      43
      2206
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      272
      2003
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      52
      1958
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1816
    Aihe