Pienen pojan ja tytön "hellä hetki"

Nyt huolestuttaa...

Jotain todella hämmentävää tapahtui ja siitä on pakko kysyä neuvoa:

Minulla on 6-vuotias poika, jolla on "tyttöystävä", eli tyttö, jonka kanssa hän leikkii paljon ja toisinaan halailee ja pussailee.

Eilen tapahtui kuitenkin jotakin hämmentävää. Meillä oli pienet juhlat ja paikalla oli suvunjäseniä ja tuttavia, myös tämä tyttö.

Näin kuinka poikani ja tämä tyttö olivat keskenään muilta piilossa ja heillä oli varsin "herkkä hetki" välillään. He pussailivat toisiaan ja tyttö otti paitansa pois ja vain toppi jäi jäljelle. Poikani oli tästä kovin hämillään ja kosketti tyttöä pikkuisen topin kohdalta ja käänsi itsensä pois tytön luota.

Tämän välikohtauksen jälkeen poikani ja tyttö lähtivät omille teilleen. Poikani oli hieman outo tämän jälkeen, mutta ei kertonut kokemastaan mitään.

Onko tämä lainkaan normaalia? Onko kyseinen tyttö tai poikani lainkaan terve?

5

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennen kuullukkaa

      Lapset ovat varmasti terveitä, mutta eri asia on sitten se, että mistä muksut on tollasta nähneet, ku matkivat?

      • Lissuliisa

        Ovat varmaankin nähneet telkkarista jonkin pehmopornokohtauksen, vaikka kuinka yrittääkin suojella lapsia epäsopivalta aineistolta.

        Ainahan lapset ovat leikkineet "lääkärileikkejä" jne. Eli aloittajalle sanoisin, että tuosta on turha olla huolissaan. Ja eikös ole kivaa ja söpöä kun noilla tytöllä ja pojalla on toisensa sydänkäpysinä.


    • Bifgh8

      Se että sinä huolestut, kertoo sinusta itsestäsi ja yhteisön sairaudesta. Kai sitä nyt lapset saavat toisiaan kosketella. Ja mistäkö lapset oppivat? Multa lapsilta, mediasta. Ei juurikaan vanhemmilta, jotka yleensä ovat tyhmiä ja tyhminä pysyvät.

      • tohtori.

        sinä tässä sairas oot.


    • linnuli

      Itselläni on alle kouluikäiset tyttö ja poika ja tätä lukiessa aloin muistella lapsuuttani yövuoroni aikana!!!

      Voi kun söpöä ja ihanaa!!! Itselläni kävi ihan samalla tavalla lapsena. Olin erään kivan pojan kanssa ja pussailtiin. Vaadin, että poika koskettaisi myös rintojani. Ei minulla tietenkään ollut vielä sellaisia, mutta kuvittelin, että olisi!!! Poika lähti karkuun ja kertoi tästä lastentarhanopettajalle!!! Ei siitä mitään kummempaa onneksi seurannut. Olen nyt jo aikuinen nainen. Ei kai siinä nyt ole mitään pahaa, jos haluaa vähän hyväillä poikaa. Se on ihan luonnollista, jos ikäero ei ole suuri ja itse muistan tämän ihastukseni varmaan niin kauan kun elän!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      201
      4224
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      244
      3374
    3. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      1
      2831
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      2295
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      85
      1963
    6. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1609
    7. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1270
    8. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      15
      1228
    9. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1208
    10. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1131
    Aihe