plogi

Hyvä plogi tullut taas yrjöpojalta tänä aamuna! Kannattaa käydä lukasemassa.
12381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Täyttä asiaa!

Äänestä

aivan yks lysti-- on kait perää kuitenkin asioissa mitä halutaan salata-- tämä ykäpoika haluaa olla varmaan vain oikeassa omissa asioissaan..--

Äänestä
  • Moraali voisi käskeä paremminkin nuo asiat hoitamaan mutta raaka fakta on että kun kaverit ja osalliset on täysissä järjissä ja täysi ikäisiä niin siihen ei ole kenelläkään nokan koputtamista.

    Äänestä

  • Plogi on jo poliisin tutkittavana !!!!!

    Äänestä

Tämä plogi

Äänestä

Tuttu plogi. Jaajoo.

Äänestä
  • Hienoo Yrjö hienoo!!

    Äänestä

Hyvä ykä!

Äänestä
  • Myös henkinen pahoinpitely voi juridisesti olla pahoinpitelyä. Näin sanoo laki:

    "Joka tekee toiselle ruumiillista väkivaltaa taikka tällaista väkivaltaa tekemättä vahingoittaa toisen terveyttä, aiheuttaa toiselle kipua tai saattaa toisen tiedottomaan tai muuhun vastaavaan tilaan, on tuomittava pahoinpitelystä sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi."

    Äänestä

  • plogi poliisilla jo kirjoitti:

    Myös henkinen pahoinpitely voi juridisesti olla pahoinpitelyä. Näin sanoo laki:

    "Joka tekee toiselle ruumiillista väkivaltaa taikka tällaista väkivaltaa tekemättä vahingoittaa toisen terveyttä, aiheuttaa toiselle kipua tai saattaa toisen tiedottomaan tai muuhun vastaavaan tilaan, on tuomittava pahoinpitelystä sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi."

    Väärä ilmianto



    Väärä ilmianto on kyseessä tilanteessa, jossa henkilö antaa esitutkinta- tai muulle viranomaiselle taikka tuomioistuimelle väärän tiedon, ja aiheuttaa näin vaaran, että ilmiannettu joko pidätetään tai vangitaan, tai että hän joutuu muun pakkokeinon kohteeksi tai joutuu syytteeseen tai tuomitaan rangaistukseen tai muuhun rikosoikeudelliseen seuraamukseen virheellisin perustein. Väärästä ilmiannosta tuomitaan sakkoa, tai vankeutta enintään kolme vuotta.

    Äänestä

Oot sa daukki, aiheutuiko tuossa asiallisesta blogista sulle ruumiillista väkivaltaa, tai kipua jumalauta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


poeka kirjoitti:

Hyvä plogi tullut taas yrjöpojalta tänä aamuna! Kannattaa käydä lukasemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu