Etsin kaveria karaokeen.
Oletko mukava ihminen, jolla on avoin mieli tutustua uusiin ihmisiin? Pidätkö musiikista? Vielä parempaa, jos tykkäät itsekin laulaa! Ei haittaa, jos et ole ennen uskaltanut, yhdessäkin voi kokeilla.
Minä olen siitä kummallinen otus, että yksin suihkussa laulaminen ei riitä. Laulun taustalle on kiva saada musiikkia, enkä häiriinny, jos vähän yleisöäkin on. En kuitenkaan ole mikään yöeläjä, joka nauttisi korvia särkevästä metelistä ja hillittömästä väenpaljoudesta, siksi käyn laulamassa joskus iltaisin ja viikonloppuna päivisin.
Olisi mukavaa saada joku seuraksi. Yksin ei ole niin kiva istuskella, ja ehkä seura pitäisi mörököllit ja turjakkeet loitolla ;o).
Kotkan ja Kouvolan tienoilta karaokeseuraa?
Ja se laulaa
0
70
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73863
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104718- 35587
- 46580
- 35577
- 40575
- 29572
- 50540
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34537- 35474