Mods vs Rockers Stockholm

Rockers vai ei?

Löysin tuollaisen (alla) 2007 keskustelun otsikon aiheesta. Onko siis vieläkin muka niin että chopperilla ei voisi tonne lähtee, onko noihin "sääntöjä", minä kun meinasin ensi syksynä lähteä. Oon kattonu videoita ko. tapahtumasta ja näkyyhän siellä olevan vaikka minkälaisia moottoripyöriä.

Pointtinahan on pitää tapahtuma selkeästi Mods vs. Rockers -juttuna joten kenenkään esim. chopperikuskin on turha vaivautua. Ei millään pahalla hienoja choppereita kohtaan, mutta ilman selkeitä sääntöjä homma levähtää tavalliseksi yleistapahtumaksi

6

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mä oon mikä oon

      Mäon miettiny joskus samaa ku näin sitä jengii ite muutama vuos sitte Stokiksella. Itellä on nyt customi, ennen olin skootteristi joten toi tapahtuma vaikuttas rennolta ja ihan siistiltä.

    • Veri roiskuaa!

      Noissa bileissähän Rockersit pistää urakalla turpaan modeja vanhaan malliin!

    • Löpöti höpö

      Samalla lailla vanhoissa filmeissä myös modit pistää rockerseja turpaan mutta eihän se nykyään sellaista ole. Höpöti löpö!

    • HD-miehen seikkailut

      Mä olen HD -mies. Me järjestetään HD kokoontumisia ja sinne ei ole asiaa muilla kuin HD -merkeillä, jos joku pääsee livahtamaan paikalle, muulla merkillä, se maalataan yöllä pullolla pinkiksi ja melkein kaikilla on kivaa. Kyllä jokaisen täytyy ymmärtää, että HD miehet kokoontuu keskenään.

      Kerran yritin mun chopper HD:lla mennä Mods vs Rockers tapahtumaan Tukholmassa. Eivät päästäneet. En ymmärrä ollenkaan tuollaista eriseuraisuutta, motoristien pitäisi kaikkein olla veljiä ja arvostaa toinen toisiaan merkistä ja tyylistä riippumatta.

      Tv. truu baiker

    • Valitettavasti

      Ai et ymmärrä vai? Voin kertoa: HD-miehet eivät ole rockerseja! (= seksittäitä) Eikä niistä koskaan tule sellaisia!

    • koolkat

      Nyt MOD vs. ROCKERS -tapahtuma löytyy vähän lähempääkin: Ace Corner Lahti 2.8.2014.

      PS. Aivan mahtava tuo HD-miehen kommentti. Tosin hieman jäi epäselväksi mitä mies oikeasti haluaa ; )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      97
      1978
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1390
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1163
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1047
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1042
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      893
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      48
      817
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      802
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      771
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      713
    Aihe