Gerbiili pojille nimet?

Ninja gerbiili

Jaa minulla on kaksi poika gerbiiliä musta ja valkoinen, yleensä keksin nimet hyvin nopeasti, mutta nyt en vain keksi. Olisiko ehkä täällä niitä jotka keksisivät nimi ehdotuksia? kiitos jo etukäteen jos viitsitte vastata edes huvin vuoksi :)

9

1443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gerbu

      Hej onko Gerbusi sellaiset musta jolla on ns. Valkoinen pieni kaulalsppu ja ns.valkoiset rannerenkaat? :D Sekä valkoinen jolla on punaiset silmät? :3 Meil on semmoset. Mutta asiaan:

      Musta, Niksu (lempinemeltään darth vader xD)
      Valkoinen, Naksu (lempi.imeltään kloonisotilas eli State Trooper xDD. Pikkuveljen keksimät)

    • Myyrämäärä

      Minulla oli 10 vuotta sitten gerbiililauma, ja unelmoin taas uudelleen kasvattamisesta ja harrastamisesta... Jos ottaisin itse kaksi gerbiiliä, antaisin niiden nimiksi Dille ja Daiju, etenkin jos olisivat veljeksiä. :D Tykkään käyttää myös ihania ihmisten nimiä eläimillä, mutta gerbiilit haluan nimetä lyhyesti ja nasevasti - ovathan ne itsekin pieniä ja nasevia eläimiä. :)

      Katso, miltä gerbiilisi vaikuttavat ja nimeä sitä mukaa. Onko jompi kumpi kenties viisas Nero, epäluotettava Brutus tai isotteleva Napoleon? Näyttääkö jompi kumpi viekkaalta Sergeiltä, lempeältä Ompulta tai sporttiselta Valtterilta? Ehkä jompi kumpi on Plösö, Nökö, Maximus, Sportti tai Tuhina? Tai ehkä pojista tulee mieleen merkki tai tuote, kuten Lakritsa, Latte, Rolex tai Crocs?

      Eihän niillä nimillä kiire ole :)

      • Gerbiilityttönen

        Kaverini hamsteriveljekset ovat:Nippe ja Nappe.:)Siinä oli pikku ehdotus...:)


    • meillä

      Itselläni gerbiiliveljekset tofu ja latte :D Tofu on väritykseltään lilac patched ja latte on nutmeg

    • Gerbiili-Fani :3

      Neke ja Nake? :D Joo emt..
      Ja muuten, tosi ihanan värisii nuo sinun gerbiilis! ;3
      Itsellänikin on kaks poika gerbsu
      ja ne on väriltään;

      Vaaleanharmaa

    • ihq gerbu

      Mulla on kaks tyttögerbua ja niitten nimet on japanilaiset
      momo = persikka
      nami=aalto
      japanilaisia poikienkin nimiä löytää netistä ja yleisimmissä on suomennos mukana

    • GAGAA

      nä on tyttöjen mutta ninja ja pinja :D

    • Shakki Matti ;3

      Ihana nimi valkoiselle ja mustalle ; Shakki ja Matti

    • Anonyymi

      Meillekkin on tulossa kaksi gerbiiliä ja olen jo miettinyt nimiäkin! Haluaisin ihan vain jotkut ”tavalliset” esim. Jyri ja Osku! Samalla kannalla olen kuin joku muukin täällä että käytöksestä väristäkin voi sen yrittää keksiä! Siskoni kovasti haluaisi toisen nimeksi RYPÄLE😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      17
      2464
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1629
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      109
      1539
    4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1517
    5. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      46
      1404
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      1365
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1336
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1204
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1117
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1086
    Aihe