Gerbiili pojille nimet?

Ninja gerbiili

Jaa minulla on kaksi poika gerbiiliä musta ja valkoinen, yleensä keksin nimet hyvin nopeasti, mutta nyt en vain keksi. Olisiko ehkä täällä niitä jotka keksisivät nimi ehdotuksia? kiitos jo etukäteen jos viitsitte vastata edes huvin vuoksi :)

9

1328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gerbu

      Hej onko Gerbusi sellaiset musta jolla on ns. Valkoinen pieni kaulalsppu ja ns.valkoiset rannerenkaat? :D Sekä valkoinen jolla on punaiset silmät? :3 Meil on semmoset. Mutta asiaan:

      Musta, Niksu (lempinemeltään darth vader xD)
      Valkoinen, Naksu (lempi.imeltään kloonisotilas eli State Trooper xDD. Pikkuveljen keksimät)

    • Myyrämäärä

      Minulla oli 10 vuotta sitten gerbiililauma, ja unelmoin taas uudelleen kasvattamisesta ja harrastamisesta... Jos ottaisin itse kaksi gerbiiliä, antaisin niiden nimiksi Dille ja Daiju, etenkin jos olisivat veljeksiä. :D Tykkään käyttää myös ihania ihmisten nimiä eläimillä, mutta gerbiilit haluan nimetä lyhyesti ja nasevasti - ovathan ne itsekin pieniä ja nasevia eläimiä. :)

      Katso, miltä gerbiilisi vaikuttavat ja nimeä sitä mukaa. Onko jompi kumpi kenties viisas Nero, epäluotettava Brutus tai isotteleva Napoleon? Näyttääkö jompi kumpi viekkaalta Sergeiltä, lempeältä Ompulta tai sporttiselta Valtterilta? Ehkä jompi kumpi on Plösö, Nökö, Maximus, Sportti tai Tuhina? Tai ehkä pojista tulee mieleen merkki tai tuote, kuten Lakritsa, Latte, Rolex tai Crocs?

      Eihän niillä nimillä kiire ole :)

      • Gerbiilityttönen

        Kaverini hamsteriveljekset ovat:Nippe ja Nappe.:)Siinä oli pikku ehdotus...:)


    • meillä

      Itselläni gerbiiliveljekset tofu ja latte :D Tofu on väritykseltään lilac patched ja latte on nutmeg

    • Gerbiili-Fani :3

      Neke ja Nake? :D Joo emt..
      Ja muuten, tosi ihanan värisii nuo sinun gerbiilis! ;3
      Itsellänikin on kaks poika gerbsu
      ja ne on väriltään;

      Vaaleanharmaa

    • ihq gerbu

      Mulla on kaks tyttögerbua ja niitten nimet on japanilaiset
      momo = persikka
      nami=aalto
      japanilaisia poikienkin nimiä löytää netistä ja yleisimmissä on suomennos mukana

    • GAGAA

      nä on tyttöjen mutta ninja ja pinja :D

    • Shakki Matti ;3

      Ihana nimi valkoiselle ja mustalle ; Shakki ja Matti

    • Anonyymi

      Meillekkin on tulossa kaksi gerbiiliä ja olen jo miettinyt nimiäkin! Haluaisin ihan vain jotkut ”tavalliset” esim. Jyri ja Osku! Samalla kannalla olen kuin joku muukin täällä että käytöksestä väristäkin voi sen yrittää keksiä! Siskoni kovasti haluaisi toisen nimeksi RYPÄLE😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      41
      8613
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      300
      6490
    3. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      59
      6402
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5867
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      45
      5527
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4884
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      228
      4234
    8. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      4001
    9. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3736
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3282
    Aihe