Mulla on kaks kanii, toinen naaras ja toinen leikkaamaton uros. No, päätettiin sit hankkia poikasia ja laittettiin mollemmat uroksen häkkiin. Mutta sit naaras nousi uroksen päälle...HELP!!!
Outoo....
KANIfani10000%
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Naaraskani yrittää alistaa urosta. Se on tavallista kaneilla. Minkä ikäinen naaraskanisi on? Saivathan kanit tutustua rauhassa toisiinsa? Muistathan että uroksen tulisi olla naarasta pienempi?
Onnea perheenlisäykselle!
Eih, pakko sanoa että kuulostaa että onkohan poikasten hankkiminen oikein mietitty loppuun asti, jos kanien kielen tulkinta on tuolla tasolla? :D
No mut parempi kuitenkin että kysyit, se on aina hyvä merkki! Jos yhtään epäilyttää, niin viimeistään tässä vaiheessa on hyvä kahlata kaikki mahdolliset poikasia ja niiden ja tiineen naaraan hoitoa koskevat sivut läpi! :)
Suosittelen vain antaa niiden juosta jossain huoneessa keskenään että saavat tutustua. Ja toiseksi antakaa olla siellä huoneessa pari tuntia ilman ihmistä. Ja sitten voit laittaa ne samaan häkkiin. Ne kyllä alkavat parittelemaan ajan kanssa :))