Miten ihmeessä WC-sijoittajat ja Hannu tuomitaan viranomaisten tekemien rikosten takia???
WC:n toiminnassa ei ollut mitään lainvastaista, ja jäsenet olivat erittäin tyytyväisiä koko toiminnan ajan.
1. rikos tapahtui, kun rahanpesuyksikön virkamies J.K. teki rikosilmoituksen, vaikka ei ollut mukana ollenkaan.
2. rikos tapahtui, kun viranomaiset valehtelivat MB-pankille, ja saivat jäädytettyä tilit, ja samalla tuhottua erittäin innovatiivisen toiminnan.
Todisteina käytetään vieläkin oikeudessa viranomaisten varastammia sähköpostiviestejä, jotka eivät kuulu koko WC-toimintaan mitenkään, vaan ovat jäsenten välisiä arvioita asioista.
Puolustus on torpedoitu kokonaan, joka on törkeä ihmisoikeusrikos.
Viranomaiset tuhosivat rikollisella menettelyllään toiminnan aiheuttaen valtavat tappiot WC-sijoittajille.
Nyt he sitten ryöstävät vielä jäsenten omaisuuden vedoten väärennettyihin todistuksiin ja lainvastaisiin oikeudenpäätöksiin. Hovioikeuden Hannulle antama tuomio on yksi törkeimmistä ihmisoikeusrikoksista.
SIKSI ASIAKIRJAT SALATTIIN 80 VUODEKSI, ei minkään muun syyn takia.
Kaikki viranomaisten "jäädytysten" nimissä ryöstämät rahat ovat verirahoja, joiden seurauksena on n. 30 ihmistä tehnyt itsemurhan, ja satojen ihmisten elämä on tuhottu, sekä useita yrityksiä on ajettu konkurssiin.
Puhumattaan niistä valtavista taloudellisista menetyksistä, joita viranomaisten rikollinen toiminta on aiheuttanut n. 12 000 sijoittajalle ympäri maailmaa.
WC-laiset ryöstetään viranomaisten tekemien rikosten takia
8
256
Vastaukset
- Nillitystä pulustaja
Olipa taas vuodatus.
Palataanpas tosiasioihin:
Hannu lähti Helmikuun loppupuolella väärällä nimellä karkumatkalle eurooppaan.
Jättäen samalla toiminnan, sivuston sekä jäsenet oman onnensa nojaan
Hannu ei ottanut tuona aikana mitenkään yhteyttä jäsenistöön eikä MB.n pyyntöihin.
Hannu deletoi järjestelmän huitkettuun, tietäen ettei sitä saa enää takaisin.
Olihan Hannu varta vasten ostanut halvimman järjestelmän (tietoisesti) josta ei tehdä varmuuskopioita
.
Tämä Hannun/pulustusrintaman nillitöinti "rebuut server" on tässä valossa
naurettavan lyhytnäköistä.
Kaikkihan tietävät ettei varmuuskopioimatonta tiedostoa saa takaisin. - Lapuan tunkki
Kukaan muu, kuin zonta ( sontahannu ) ei ole vastuussa huussin vuoksi tehdyistä itsemurhista.
- EI YMMÄRRÄ!!!!
Kysymys: miksi tuo salattiin 80vuoden ajaksi?
Sitä asiaa minä en ymmärrä en, vaikka miten asiaa mielessäni olen kääntänyt ja vääntänyt. Voisiko joku yrittää tuota minulle selventää maalaisjärjellä?- salattu tieto
Koeta kertoa, mikä sinulta on salattu?
Hovioikeuden tuomio minulla on. - Niilo-Matti
Sinulla on väärää tietoa. Valituslupa-asiaa koskevat asiakirjat ovat suoraan lain nojalla salassapidettäviä siltäosin kuin ne sisältävät tietoja tuomioistuimen päätösneuvotteluista (esim. esittelymuistio).
Laki oikeudenkäynnin julkisuudesta yleisissä tuomioistuimissa
11 § Edellä 9 §:n 1 momentin 2 ja 4 kohdassa salassa pidettäväksi säädetyn oikeudenkäyntiasiakirjan salassapitoaika on 60 vuotta ja 6 kohdassa salassa pidettäväksi säädetyn oikeudenkäyntiasiakirjan salassapitoaika 80 vuotta.
Mainittu 6 kodassa salassa pidettävä asiakirja on juuri sellainen, joka sisältää tietoja tuomioistuimen päätösneuvottelusta. Niilo-Matti kirjoitti:
Sinulla on väärää tietoa. Valituslupa-asiaa koskevat asiakirjat ovat suoraan lain nojalla salassapidettäviä siltäosin kuin ne sisältävät tietoja tuomioistuimen päätösneuvotteluista (esim. esittelymuistio).
Laki oikeudenkäynnin julkisuudesta yleisissä tuomioistuimissa
11 § Edellä 9 §:n 1 momentin 2 ja 4 kohdassa salassa pidettäväksi säädetyn oikeudenkäyntiasiakirjan salassapitoaika on 60 vuotta ja 6 kohdassa salassa pidettäväksi säädetyn oikeudenkäyntiasiakirjan salassapitoaika 80 vuotta.
Mainittu 6 kodassa salassa pidettävä asiakirja on juuri sellainen, joka sisältää tietoja tuomioistuimen päätösneuvottelusta.Pätevä vastaus. ;)))
Nyt jään sitten mielenkiinnolla odottomaan, palaako "ROSVOVALTIO FINLAND" aiheeseen ja kiittää tiedosta. Palstan käytäntöhän on, että asiatieto ohitetaan ja samaa aihetta huudetaan capslock pohjassa hetken päästä uudestaan. ;)))
Tuleppas nyt kiltisti takaisin nimimerkki "ROSVOVALTIO FINLAND" ja lukaise, mitä sinulle vastattiin.
Ei pitäisi olla niin hätä huudella, etteikö ehdi vastauksia kuulla. ;)))Wincapita oli rehellinen asiassa kun varoitti sijoittamasta enempää kun on varaa hävitä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482523
- 1801768
- 921608
- 691603
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k61025- 80978
- 71925
- 66895
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188864- 65857