Eläinlääkäriasemat Espoo/Helsinki

lilyyar

Kokemukset näistä kahdesta: Mevet eläinlääkäriasema HKI ja Espoossa Eläinlääkäriasema, everstinkujalla. Kissanpennulle eka rokotteet tulisi ja huonosta elänlääkäri kokemuksesta aikasemmin, haluaisin nyt löytää sellaisen jonne haluaa viedä aina jos jotain tulisi. Espoo on todella lähellä mutta tuo Helsinki myös hyvän matkan päässä. Myös jos jollain vasta ollut käyntiä niin mitkähän on rokotusten hinnat? Ihan sisäkissaa rokotetaan niin mitkä on ne tärkeimmät rokotteet? Kiitos!

4

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käynyt siellä usein

      Hei! Voin suositella MeVettiä. Meidän kissa on saanut siellä parasta hoitoa. Kannattaa varata olla siellä tosin vähän pidempään, sillä odottaminen voi kestää pitempään vaikka aika on varattuna.

      Rokotteet ovat omasta kokemuksestani aika halvat kissoille siellä, mutta se eläinlääkärillä käynti kyllä maksaa, olisiko ollut 50€..? tuo itse käynti, mutta rokotteet olivat mielestäni jopa alle 5€? :s Ainakin itse ihmettelin kovasti, kun siellä maksoi pari rokotusta vain pari euroa, en tiedä onko sitten ihan kaikki niin halpoja. Eläinlääkäri osaa neuvoa parhaiten mitkä kannattaa ottaa! Kannattaa ottaa kissan muut eläinlääkäritiedot ja paperit mukaan.

    • Sannnnnnni

      Se että pitää vähän odottaa voi olla hyvä merkki: omallani jos jotain on *todella* vialla niin saa hätäajan (mikä tietysti viivästyttää asioita kun muutkin saavat ja menevät siksi jonon ohi). Silti, kun kerran hätäaikojakaan ei ollut ja täytyi maksaa pieneläinsairaalan päivystysaika niin oivalsi kyllä että ellei ole tolkutonta tuntipalkkaa niin se venailu on sen arvoista.

    • jjaska

      Hei

      Käy kokeilemassa Helsingin Eirassa uutta Tuhatjalka-klinikkaa. Rokotukset on ainakin järkevän hintaiset ja voi vielä varata netistä ajan.

    • Siinä ihan Helsingin ja Espoon rajamailla on Equivet eläinklinikka jossa ollaan hoidettu meidän kissoja. Ystävällinen ja ammattitaitoinen paikka ja hyvät hinnat, suosittelen http://www.equivet.fi/kissat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1719
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1081
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1046
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      952
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      91
      794
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      146
      769
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      754
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      50
      695
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      671
    Aihe