Moikka,
onko täällä muita, jotka hakivat Finnmatkoille oppaaksi tai lastenkerhonohjaajaksi? Millaiset fiilikset jäi puhelinhaastattelusta?
Itse jännitän, tuleeko kutsua helmikuun rekrypäiville!
Finnmatkoille töihin 2014
31
624
Vastaukset
- matkaoppaaxi
Kutsu tuli ainakin tänne. Rekrypäivät lähestyvät....
- Tyttönen
Mihin rekrypäivistä olet menossa? Itselläni 10.1.
Kamala jännitys päällä..............huhhuh - lölleri
up up onko kukaan nyt hakemassa syksyksi 2014? Finnmatkoille siis.
- lastenkerhooon
Haen lastenkerhon ohjaajaksi :) Toivottavasti saan työn!!!
Mihin haet itse?
- oppaaksi
Mutta eihän tuo haku ole vielä edes alkanut... vai onko?
- terppa2
alkaa viikolla 23
- vk23
Pitäisi alkaa viikolla 23, eli varmaankin huomenna.
- huhhuh1
HAKU EI OLE VIELÄKÄÄN AUENNUT ??? Aluksi piti alkaa toukokuussa.... sitten viikolla 23...... ja ny ton kesäkuu ja viikko 24.... hyvä homma finnmatkat.... hienosti hoidatte homman................. Alkaako haku ollenkaan? Miksi ette vain avaa hakua??
- Mymmeli2014
Heips, Haku on nyt alkanut, huomasin Finnmatkojen sivuilta! :D
Haluaisin niiiin kovasti hakea vaikka pääsisin aloittamaan työt vasta ensi vuoden alusta :( yhyyyy
- nmaro
Itse heitin juuri äsken Finkkuja hakemuksella :D
- Tervekaikille
Mihin työhön hait? Itse hain lastenkerhon ohjaajaksi :-)
- nmaro
Oppaaksihan minä :)
- Mymmeli2014
Minäkin kumminkin laitoin hakemuksen sisään! Oppaaksi haaveilen myös ja siihen lähti hakemus :D
- nmaro
Jee! :D Mitäs ikäluokkaa täällä muut ovat? :)
- Mymmeli2014
:D 22 oon minä, mites muut?
- Tervekaikille
Justiinsa täytin 20! Tuleekohan hakupäätöksiä vasta haun loputtua vai onko joku saanut vastauksia jo kesken haun?
Tulipas epäselvä... Toivottavasti joku ymmärsi!
Tsemppiä kaikille, toivottavasti päästään!
- nmaro
Mä oon sit seniori, juuri täytin 25 :D Ei oo kyllä tietoa, koska päätöksiä tulee. Tuleekohan muille toimistoille hakuja vielä? Tjärellähän jo oli, mutta oon yrittäny väijyä myös Nazarin hakuja.
- Mymmeli2014
Hei, uskoisin että vasta lopussa tulisi kutsuja puhelinhaastatteluun tai vastaavaan. Nooh jos nyt ei tärppää niin eiköhän parin kuukauden päästä ala haut kesälle 2015 :)
Mutta halu on kyllä erittäin kova päästä
- Tervekaikille
Moikka taas!
Laitoin itse hakemuksen heti saman päivänä kun haku aukesi. Vastaukseksi tuli heti, että hakemus on tullut perille.
Puhuin ystäväni kanssa, joka laittoi hakemuksen pari päivää sitten ja sai vastaukseksi heti tunnin kuluttua persoonallisuustestin toisen testin. Hän teki testit heti. Testien jälkeen meni taas noin tunti ja tuli kutsu suoraan rekrypäivään??
Tuliko teilläkin suoraan ne testit? Minulle ei ole tullut mitään ja paniikki alkaa tulla...- Mymmeli2014
Apua!! Vai että heti tuli kutsu! Mulle tuli kyllä testit mutta ei mtn kutsua :(
Hyi nyt iski järkyttävä oksettava paniikki :( yhyyyyy
- nmaro
Mulle tuli kanssa jo kutsu sinne. Rupes vaan epäilyttämään, että järjestelmässä on joku bugi, kun se tuli niin äkkiä. Mitään päivämäärää ei annettu, vaan infotiin vaan, että rekrypäivä on elokuussa ja myöhemmin tulee tietoa päivämäärästä.
- Mymmeli2014
Voi ei! Kai tämä sitten tarkoittaa ettei minua valittu sinne. Tuliko teille valituille joku ilmotus kun olitte tehneet sen toisen testin(viimeisen) mint, joku kuittaus että se on vastaanotettu?
- nmaro
Ei tullu ainakaan mulle mitään kuittausta. Ja äläs nyt vaivu epätoivoon, onhan tässä vielä paljon aikaa saada kutsuja! :)
- Tervekaikille
Itse en saanut edes testejä.....?? :(
- nmaro
Tietääkseni tuossakin saattaa kestää muutama viikko ennen kuin niitä testejä tulee :)
- x2.3
Oletteko selvittänyt, millaiset vakuutukset kyseisessä maassa on. Palkataanko teidät Finnmatkoille vai paikallisen maan yhtiöön.
- välivuodenviettäjä
Hakemus laitettu juuri menemään, lastenkerhoo! Toivotaan, että tärppää!
- x2.3
välivuoudenviettäjä
Sitten kun sinut palkataan, ole tarkkana, kuka on työnantaja, ja vielä tarkempi vakuutuksien suhteen. Käy yksityiskohtaisesti läpi, mitä vakuutukset korvaa.
Miuluiden muistio kyseisestä neuvottelusta. Ja käytetty kieli, jota ymmärrät. - Välivuodenviettäjä
x2.3 kirjoitti:
välivuoudenviettäjä
Sitten kun sinut palkataan, ole tarkkana, kuka on työnantaja, ja vielä tarkempi vakuutuksien suhteen. Käy yksityiskohtaisesti läpi, mitä vakuutukset korvaa.
Miuluiden muistio kyseisestä neuvottelusta. Ja käytetty kieli, jota ymmärrät.Kiitos vinkeistä! Äsken sain testit x2 sähköpostiin ja nyt odotellaan!
- X2.3
Jos sairastut, sinulle annetaan lopputili, ja sen jälkeen olet omillasi.
Kannattaa ottaa oma vakuutus, joka korvaa jotakin.
Tämä on kyseisen firman tapa toimia. - blaahFinnmatkat
No? Mites kaikilla meni? Itselleni ei kuulunut ensimmäisen testin jälkeen enään mitään...................................?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257513Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66040Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1005642Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa665285Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943