On olemassa yksi synti jota ei saa ikinä anteeksi ja jonka temällä on tuomittu kadotukseen. Se on Pyhän Hengen pilkka. Pilkatkaa Pyhää Henkeä niin kadotuspaikka on varma eikä sitä voi enää menettää ikinä.
Mark.3:29 "mutta joka pilkkaa Pyhää Henkeä, se ei saa ikinä anteeksi, vaan on vikapää iankaikkiseen syntiin."
Eli siis pilkataan yhdessä.
Pyhä Henki on vittumainen paskalle haiseva kyyhkyn muodossa lentelevä paskapökäle joka pitäisi ottaa ilmasta kiinni ja laittaa vessan pönttöön ja vetää pöntöstä alas.
Tee itsestäsi kadotettu sielu
14
308
Vastaukset
- Raimo Laitinen, Pori
Pyhä Henki on paskapieru! Ektoplasma! Sianihrassa käristetty herkkukurkku! Minä en teidän paskanaamojen paskahenkiä pelkää!
- SuperXman
Kaikki on saletisti sitten siinä kun teet väärän valinnan x)
Jollakin keinolla sitä rahvaan pääsyä taivaspaikoille tulee rajoittaa...
Mutta hei, toiset keksii keinoja päästä hengestään, toiset matkustaa marsiin, ja toiset katkeaa ihan muuten vaan...
Lopulta elämä lakkaa.... kyllä....
JOKAINEN MEISTÄ KUOLEE!
http://www.youtube.com/watch?v=6Bwfm7-uNS4 - 89921
jos vertaan pyhää henkeä koiran paskaan, on se loukkaus koiran paskaa kohtaan.
- iehojpåldå
Minä uskon vitun kusipää Jumalaan,
vitun partapelle Isään, Kaikkivaltiaaseen,
taivaan ja maan Luojaan,
ja vitun Jeesukseen Kristukseen,
Jumalan ainoaan Poikaan,
meidän vittumaiseen Herraamme,
joka sikisi Pyhästä haisevasta Paskasta,
syntyi neitsyt Mariasta,
kärsi pienen sadomasokistisen näytelmän Pontius Pilatuksen aikana,
ristiinnaulittiin, kuoli ja haudattiin,
astui alas tuonelaan,
nousi kolmantena päivänä kuolleista,
astui ylös taivaisiin,
istuu Jumalan, Isän, narsisti diktaattori sadistin,
oikealla puolella
ja on sieltä tuleva tuomitsemaan mielipuolisella logiikallaan
eläviä ja kuolleita,
ja paskakyyhky Pyhään Henkeen,
pyhän yhteisen hihhuliseurakunnan,
paskojen yhteyden,
kusipää Jumalan itsensä keksimien syntien anteeksiantamisen,
ruumiin ylösnousemisen
ja iankaikkisen elämän Jumalaa mielistellen virsiä veisaten. - Gondogonorrhea
Lisätietoa kadotetuista sieluista (engl. Lost Soul): http://doom.wikia.com/wiki/Lost_soul
Hmh, hyvä damage ja nopeus. Kestävyys on kuitenkin varsin huono. Kuolevat myös helposti sarjatuleen jatkuvan flinchauksen takia. Ehkä Pain Elemental upgrade? Kyky luoda lisää Lost Souls? Jos löytyy keino tähän jaa ihmeessä meidän muiden saatananpalvojien iloksi. - hihhuli seikkailee
- älä selitä
Olettepa kaikki taikauskoista väkeä.
- selitä älä
Sinä mukaan lukien.
Kaikille tiedoksi. Ennenkuin raamatun mukaan voi "pilkata pyhää henkeä" on ensin oltava OIKEASTI uskossa, tämän jälkeen hylätä uskonsa ja pilkata pyhää henkeä julkisesti. Tällöin syntiä ei saa ikinä anteeksi.
Hebr 10:26 tahallaan syntiä tekeminen tarkoittaa sitä, että uskova luopuu uskosta ja tallaa jalkoihinsa Herran Jeesuksen ja pitää Jeesuksen verta epäpyhänä ja pilkkaa Jumalaa (Jumalan Henkeä)- höpölöpö
Ei muuten silloin edes onnistuisi, sitä paitsi ihmisten keksimää maailmaa, eli dissaus mahdollista.
höpölöpö kirjoitti:
Ei muuten silloin edes onnistuisi, sitä paitsi ihmisten keksimää maailmaa, eli dissaus mahdollista.
En kertonutkaan asiaa totuutena, vaan kerroin miten se "pyhän hengen pilkka" RAAMATUN mukaan oikesti on, kun oli aloittajakin lainannut jaetta kyseistä kirjasta. Mutta tietenkin on muuten dissaus mahdollista.
mikketriplefail kirjoitti:
En kertonutkaan asiaa totuutena, vaan kerroin miten se "pyhän hengen pilkka" RAAMATUN mukaan oikesti on, kun oli aloittajakin lainannut jaetta kyseistä kirjasta. Mutta tietenkin on muuten dissaus mahdollista.
lisää tietoa asiasta http://www.kolumbus.fi/~w462389/pilkka.shtml
- heheheh
Muuttuuko oikeaoppisella pilkalla sitten vampyyriksi, niinkuin Dracula?
Tyyppihän puolusti kristinuskoa, kunnes poika tapettiin ja sitten vladi meni ja kirosi jumalan.
- Jussujassu1
Sairaita ihmisiä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510253
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422191Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052048- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31981Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967