2,5-vuotiaalla kissaneidillämme on nyt muutaman viikon ajan tullut aika löysää ulostetta joka haisee happamalle! Siis aivan kuin jollekin pilaantuneelle jogurtille. Onko kellään kokemusta mistä voisi johtua? Luin jostain että voi johtua ruokavalion muutoksesta... No hän on mielestäni syönyt viime aikoina enemmän kuivamuonaa kuin tölkkiruokaa.
happamalle haiseva kakka
minä vaan...
2292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos on alkanut syödä enemmän kuivaruokaa, pitäisi vaikutuksen olla juuri päinvastainen, eli kakan pitäisi olla kovempaa. Vie lääkäriin.
Hei,
Meidän PiipaNeiti -kissalla on ollut aina huomattavasti haisevampi kakka kuin kollilla.
PiipaNeiti on nyt 9 vuotta. Välillä sillä tulee melko vetelää, ei kuitenkaan ripulia. Mutta aina se haisee pahalle. Eikä se edes peitä kasoja, mun täytyy huolehtia peittämisestä jos ei KalleKolli ole päivällä peittänyt. Ruokana se syö enimäkseen raksuja, purkkiruokaa on aina tarjolla mutta ei tahdo kelvata. Joskus saa pakasteahventa, seitiä, haukea, katkarapuja tai raakaa lihaa.
Oisko se tyttökissojen ominaisuus.??