jokioinen...

reissumies2

mites se jokioisten paikallinen, kannattaako käydä vkl kattomassa....? millanen paikka? plussat ja miinukset kehiin

14

5383

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieni tuppukylään. Ei mitään erikoista mut rauhallinen asuinpaikkana forssan kupeessa

    • Anonyymi

      Hieno paikka. Museorautatie on nähtävyys sunnuntaisin.

    • Anonyymi

      Vetäkää nyt herrajestas nokkaan tota teidän seriffiä mikä lapsille uhittelee tossa video pätkässä. Helvekon paskahousu.

      • Anonyymi

        Käytös ei poliisille sopivaa mutta en ihmettele, että hermot niiden kanssa joskus menisikin.

        Itse asia jäi taka-alalle. Ei sähköä saa varastaa mukula eikä aikuinen.

        Ja nykyajan lapset ovat aika pulleroita monikin.
        Tulee yhteiskunnalle kalliiksi tulevaisuudessa nämä pikkuiset.


    • Anonyymi

      Joo, ei uskoisi, että noin ”kovia” poliiseja löytyy, että penskoille uhotaan. Ja ”varastat sähköö”, voi herran tuutelit sentään, menkäähän ”pojat” ratkomaan oikeita rikoksia ja pullistelemaan vähän kovemmille karjuille

    • Anonyymi

      Mistäköhän ihmeen videosta täällä jauhetaan? Missä se video on? Tai edes linkki? Kamapäissäänkö täällä jengi kirjoittelee?

    • Anonyymi

      Jokioisilla on paljon epärehellisiä professoreja ja tutkijoita, jotka varastavat toisten tutkimustuloksia, kulkevat toisten asunnoissa ja nimittelevät muita ihmsisä. Se on oikein tosi rasistinen paikkakunta, jossa valtaa pitävät varastelevat ja nimittelevät helluntaihenkiset ihmiset.

      • Anonyymi

        Aika reppana olet jos päästät jotain nörttiprofessoteita asuntoosi sisälle kävelemään. Noloa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika reppana olet jos päästät jotain nörttiprofessoteita asuntoosi sisälle kävelemään. Noloa.

        Ei ole ollut nörttiprofessori, vaan vanha ukko, joka sai professuurin virkaan, johon hänellä ei ollut koulutusta.


    • Anonyymi

      Mistä mieltä mopo-osakauppiaasta?

    • Anonyymi

      Jokioisilla " Jokioisten vanha rouva" selitti, miksi minua nimitettiin jollain haukkumanimellä. Hän väitti toisen samannimisen henkilön syntiä minun synnikseni, jos sitä nyt voi edes synniksi nimittää. Ilmeisesti joku oli soittanut syntymäkuntaani ja kysellyt minusta, mitä juoruja saisi aikaiseksi. Minä en ole edes oikein asunut syntymäkotikunnassani kuin 1960-luvun puoleenväliin, kun olen käynyt kouluni naapurikunnassa ja asunut siellä maanantaiaamusta lauantai-iltapävään. Lauantai oli siihen aikaan koulupäivä. Sitten olen ollut opiskelemassa Helsingissä. Ei minusta kukaan ole tiennyt mitään, jos ovat yrittäneet udella. Kadun, että en nostanut kunnianloukkaussyytettä Jokioisten vanhaa rouvaa, kansanedustajan tytärtä vastaan. Jokioinen oli ihmisten maineen ja kunnian likaaja.

      • Anonyymi00014

        Jokioisilla Jokioisten vanha rouva väitti, että minulla olisi ollut lapsi ja että ei tiedetä, minne olisin sen pannut. Se on suuri valhe. Jokioisilla nunnat, munkit ja muut puhtaudessa eläjät saivat SIAn nimen. Varkaat, valehtelijat, muiden asunnoissa kulkijat ja toisten maineen pelaajat olivat pyhimyksiä! Sellaisia olivat Jokioisten Luteruksen kirkon jäsenet!


    • Anonyymi

      Joku ortodoksisen kirkon pappi nimittelee naista syntiseksi. Eivätkö miehet ole syntisiä. Miehet raiskaavat, tappavat ja aloittavat sotia. Siitä viimeisenä esimerkkinä itäisen naapurin aloittama sota.

    • Anonyymi00013

      Jokioisille rakennetaan taas uutta tutkimusnavettaa. 1990- luvulla rakennettiin hieno tutkimusnavetta. Sitten kun Jokioisten tutkijaa siirtyi Viikkiin professoriksi, Viikin rakennettiin uusi tutkimusnavetta. Nyt rakennetaan myös Maaningalle uutta tutkimusnavettaa. Maatalousministeri ilmeisesti petaa tulevaisuuttaan eduskunnassa ja hallituselimissä.
      Eiköhän yksi tutkimusnavetta riittäisi Suomen kokoiseen maahan. Ei kai navetan sijaintipaikka vaikuta tuloksiin.
      Laiduntutkimus on eri asia. Riippuu siitä, missä laitumet sijaitsevat. Millaiset maalajit, ravinteet ym.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      302
      1239
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      309
      1193
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      958
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      88
      931
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      909
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      889
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      742
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      14
      618
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      577
    Aihe