Kusadasi

Sasu 3

Olisin kaivannut tietoa Kusadasista . Onko toukokuun alussa jo lämmintä ?
Suunnitellaan Saturn hotellia. Minkälainen varustetaso ( esim. jääkaappi) ja sijainti ??? Viihtyykö siellä nuoriso ....Kaikki tieto plussaa ! Kiitos !

3

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ccccccc1
    • lomalainen1

      Hotellille antaisin tähtiä max 2. Ihan perussiisti sisänsä, mutta aamiainen aina samanlainen (fetaa ja oliiveja sekä paahtoleipää - ei muuta), huoneeseen ei saanut vielä omia juomia tai ruokia ja jääkaappia ei ole (ei ole huoneistohotelli). Allasalue hieman kulahtanut. Kerran kun tulimme rannalla, ovemme oli auki. Siivooja oli sen unohtanut laittaa kiinni. Kiva. Onneksi ei mitään ollut hävinnyt.

      Kusadasi paikkana tosi jees. Markkinat melko lähellä hotellia (rinnettä alas), mutta en muista päivää. Samasta kohdasta pääsee myös dolmukseen, joka vie rannalle. Hyviä ravintoloita ja ostoksiakin. Baarikatu hyvin pubimainen. Kusadasi on Alanyan jälkeen paras paikka peruslomailuun. (Olen käynyt Alanyassa, Kusadasissa, Gümbetissa, Bodrumissa, Marmariksella ja Icmelerissä.)

    • lomamiäs

      Oltiin pari vuotta sitten. Paikkana (Kusadasin kaupunki) on hieman eksoottisempi, kuin esim. Alanya ja Marmaris: tuntui kun oikeasti olisi ulkomailla. Kauppiaat olivat yllättävän rauhallisia, jos vain kierteli katsomassa, eikä antanut aihetta kauppiaalle "myyntitykitykseen", mutta jos antoi, niin se oli sitten menoa, ellei pitänyt puoliaan...

      Kohteena mukava ja menisin uudelleen, mutta muu perhe koki se hieman vieraaksi. Nuorisoakin oli mukana, ja toisaalta viihtyivät, koska meillä oli todella hyvä AI-hotelli, missä oli monipuoliset pöperöt. Paikalliset turkkilaiset olivat yleisesti ihan ok. - sillai positiivisesti sosiaalisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      182
      12293
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      50
      6599
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      117
      4881
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      85
      4624
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4582
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      52
      4105
    7. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4082
    8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3842
    9. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      3681
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3544
    Aihe