Minkälaisen laitteen skannaukseen kannaisi ostaa ns. tavallisen naisihmisen käyttöön? Mitä pitäisi ymmärtää varoa? Hinta n 100 €
Dia kuvien skannaus laite?
5
299
Vastaukset
- naisihmisen käyttöön
Tuolla hinnalla kaikki on yhtä huonoja
Käyttökelpoiset maksaa alkaen 250 €uroa - Skannaaja 1
Eikö näillä tavallisilla skannereilla pärjää riittävän hyvin?
- pärjää?
Mikä kenellekin riittää. Minun ”tavallinen” ei skannaa dioja eikä negoja vaan ns pintakuvia. Diat skannaan diaskannerilla PLUSTEK OpticFilm 8100 (n. 250€)
- Skannaaja 1
pärjää? kirjoitti:
Mikä kenellekin riittää. Minun ”tavallinen” ei skannaa dioja eikä negoja vaan ns pintakuvia. Diat skannaan diaskannerilla PLUSTEK OpticFilm 8100 (n. 250€)
Jos on sellainen jossa tulee valo vielä erikseen diojen takaa, niin toimiiko riittävän hyvin?
- pärjää?
Skannaaja 1 kirjoitti:
Jos on sellainen jossa tulee valo vielä erikseen diojen takaa, niin toimiiko riittävän hyvin?
Toimii erinomaisesti jos osaata säätää skannerin asetukset sopiviksi ja käytät suurinta mahdollista optista resoluutiota.
Resoluutiosta riippuu kuinka paljon kuva kestää suurentamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437377
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512852Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1861829- 471541