Otetaan vastaan töitä metalli, kone, koneenkorjaajan, koneenasentajan, hitsari/asentajan tai rakennusapumiehen. Edellä mainittuihin löytyy kokemusta ja koulutusta. 5 kk ilmaiseksi mistä päin suomea vaan mikäli majoitus järjestyy.
5 kk ilmaiseksi
Töihin olisi halu
5381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tyhjän päälläkö ?
Kerrohan enemmän itsestäsi ja myös rikosrekisteri,vaikka ei niin tärkeä olekaan.
Asiat tietysti tarkistetaan.
Ei ole rikosrekisteriä. Olen mukana kuntakokeilussa, kaupunki maksaa noin 5 kk palkan kunhan työnantaja on suomalainen ja ei vuoteen ole irtisanonut tai lomauttanut. Mikäli sopimus syntyy, olen kaupunkin työntekijä, työnantajan tarvitsee vain osoittaa työkohde. Kaikki työt käyvät, on kuorma-auto kortti, trukkikortti ja kokemusta traktorin ajosta turvesuolta. Rakennemuutos ja työtapaturma ovat pitkittäneet työttömyyttä, nykyisin täysin työkykyinen.Työn sijainnilla ei ole merkitystä. Ammattikoulun kävin asuntolasta käsin, tehnyt vuosia matkatöitä ja muuttanut töiden/koulujen perässä eripuolelle suomea.
Korjaus edelliseen. Työnantaja ei ole irtisanonut, lomauttanut tuotannollisista tai taloudellisita syistä. Kirvesmies kurssi 1 käyty, tosin timpurin hommia tehty vain vapaa-ajalla ja lomilla sukulaisten ja tuttavien talo, autotalli ja maatilan erillaisiin rakennuksiin. Pienellä perehdytyksellä rakennustyöntekijä/kirvesmiestyöt käy myös.
Töihin olisi halu.
Autonasentaja? Tuntemusta autojen korjaamisesta? vieläkö ilman paikkaa, Kerava?
Pakumesta.net