No se Sauna

Löyly on hyväksi

Js suomipappa/mamma aikoo oleilla Funchalissa talviaikaan useampia viikkoja, niin saunominen tulee luultavasti jossain vaiheessa mieleen. En huomannut Duas Torresin palveluissa saunaa. Missähän käyn sitten kylpemässä?

4

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löylyttelijä

      Etsi hakusanalla spa, niin saunojakin löytyy :)

    • tuttupaikka

      Lähin sauna löytyy pohjoisen puolelta aidan takana,kuntosalien yhteydessä.

    • Wilma77

      Saunoja löytyy, olisiko mahdollista käyttää jonkin naapurustossa hotellin olevaa saunaosastoa maksua vastaan? Matkaa vielä suunnitteleville ja hotellia etsiville vinkkinä, että Enotel Quinta Do Solissa on sekä höyrysauna että tavallinen. Hotellin sijainti on myös hyvä, keskustaan ja vanhaan kaupunkiin pääsee aikas nopeasti, myös Lidon alueelle. Tuo hotelli sijaitsee noiden kahden alueen välillä. Bussipysäkkejä on aivan hotellin lähettyvillä.

    • Höyrypää

      Pompit siitä vain liikenne-ympyrän yli ylämäkeen ja puikahdat hotelli jardin ajuda vastaanoton läpi ja vasemmalle sisäaltaalle,sen takaa löydät tavallisen sähkösaunan(löylykippoineen) ja höyrysaunan myös.Tuskin kukaan kysyy oletko hotlan asiakas vai et?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      213
      1752
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1465
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      76
      1313
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1183
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1085
    6. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      8
      1072
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      1009
    8. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      980
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      880
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      850
    Aihe