Tein tuon usein mainostetun käynnistyslevykkeen. En vaan saa opasteista selvää miten sitä käytetään kun mikään ei toimi ja kone pitää sammuttaa. Pitäisi kai käynnistäessä pystyä ohjaamaan käynnistys tuolta levyltä (USB-tikulta).
Palautuslevyke
kaikenvaralta
595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Bios ikkunassa pitää painaa jotakin näppäintä kuten F12 jotta kone osaa bootata sen kautta.
Näppäin riippuu koneen mallista.
Sitä vaan kun se vilahtaa niin tavattoman nopeasti eteenpäin ja jää sitten pyörylä pyörimään paikalleen kai latailemaan niitä tiedostoja. En havaitse mitään bios-ikkunaa normaalikäytössä. Tässä on win8.1 läppäri, Acer V3.
Saan kai tuon näppäimen itsekin selville kun katson "Näppäimistö", mutta tuo hetki on hakusassa.
Siihen pitäisi tulla Ikkuna josta Windows 8 voi asentaa uudestaan jos kone onnistui boottaamaan tikun kautta.
Mitä teit?
Tekstissäsi mainitaan.
-levyke
-levy
-USB-tikku
No USB-tikku se on kun siinä luontiohjeessa käsketään laittamaan tarpeeksi tilaa oleva tikku. Kai tätä ennen tehtiin levykkeelle ja levykkeestä kaikki puhuu.