Kokemuksia näistä laminaateista? Vanhoja keskusteluja löytyi mutta kaipaan tuoreita kokemuksia tämän päivän laadusta. Natiseeko, alkaako elämään, onko karhea, miten puhtaanapito onnistuu? En halua vastausta että älä laita laminaattia.
Pergo vai Cello laminaatti
2
626
Vastaukset
- Celloa
myydään ainakin reilusti enemmän. Kunnollisella, riittävän tasaisella alustalla kumpikaan ei natise. Molemmat elävät kokolailla saman verran, kuten kaikki laminaatit tekevät, noin 1mm/lattiametri. Kunnolliset elämisvarat vain seinille sekä kiinteisiin rakenteisiin ja riittävän leveät jalkalistat, niin elämisliikkeiden kanssa ei ole mitään ongelmia. Karheuden voi todeta kauppojen malleista. Puhtaanapito on helppoa, kun ei itse tee siitä vaikeaa. Ei saippuapohjaisia puhdistusaineita, hieman pienempi annostus kuin puhdistusaineen ohjeissa on. Lattiapinta ei saa jäädä puhdistuksen jälkeen märäksi, koska silloin lattiapintaan kuivuu kiinni kaikki pesuveden mukana olleet (puhdistusaine pesuveden likaisuus). Sellaisilla paikkakunnilla, joissa on kova vesi (esim. Oulu, Seinäjoki) puhdistusta ei saa tehdä pelkällä vedellä, koska silloin puhdistettaville pinnoille tarttuu kalkkijäämiä. Niiden poistamiseen taas tarvitaan hapan puhdistusaine,j os sellaisia kalvoja pääsee syntymään. Tavalliset (alkaaliset) puhdistusaineet eivät toimi kalkkijäämissä.
- Hyvät ominaisuudet..
Onko Rutanoff hyvä Auto ?
Minun mielestäni erinomainen.
Sitä vain pitää käyttää oikein. Sateella ei missään nimessä pidä ajaa. Vain hieman kostealla "nihkeällä" saa ajaa "kuten ohjeissa lukee".
Jotkut väittävät sitä kylmäksi. Siihen auttaa Villasukat ja Pilkkihaalari.
Kopina ajaessa kuuluu Rutanoffin normaaleihin ominaisuuksiin.
Myyjä ainakin kehui kovasti. Pitää vain muistaa käyttää sitä oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1323013- 71467
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201326Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441151
- 371021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381012Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877