Taipalsaarella asuva venäläinen roisto tuomittiin Invoice-rikoksesta. Näitä roistoja päätäjämme haluavat lisää tänne. Uutisoidaan, että rajalla löytyy autoista luvattomia kumiluotiaseita ja lamauttimia. Nehän ovat normaaleja työkaluja tällaisille roistoille.
Roisto Taipalsaarella
lukitkaa ovet
9646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ja missä päin Taipalsaarta?
joka puolella missä on vanjoja.
rosvoja liikkuu myös rapasaaressa. pitäkää häkkivarastot tiukasti lukittuna.
lypyrissä da.
rapasaaren rosvolla kalju pää ja täynnä jotain vankila jengien tatuointeja tai sellasia. uskaltaako sitä enää liikkua ulkonakaan kun siellä pikisaaren puolella aseiden kanssa heiluvat ja paukuttelevat.
eihän sitä viellä ole tuomittu. ja sillä on myös nainen joka asuu myös lappeenrannassa.ja se nainen tekee samalaista bisnestä visiin samoilla leimasimilla.mutta ne ei ole aviopari pelkkiä ystäviä.
mikä on muuten homman nimi siinä vaateliikkeessä kiviharjunkadun ja kauppakadun risteyksessä?, k-market kannelin vastapäätä melkein,meinaan kun se ei ole koskaan auki
Se on varmaan venäläisten pesula.
Ei kait ne mene karkoittamaan tälä venäläistä "yrittäjää"? Eikös se antaisi naapurimaahan viestin, että Lappeenranta ei olisikaan "yrittäjä"-ystävällinen paikka, vaikka Jarva niin ilmoittaakin. Mihin joudummekaan, jos näitä "yrittäjiä" ei enää saadakaan tuomaan vaurautta Lappeenrantaan?